KsiążkiKsiążki nowościpatronat

Zapowiedź książki „Nick Primeon” Marka Szymańskiego

Już 9 lipca nakładem Wydawnictwa Novae Res ukaże się powieść Marka Szymańskiego Nick Primeon. Międzygalaktyczne podróże, wysoko rozwinięte technologie, władza i miłość – wszystko to tworzy mieszankę, z której naprawdę ciężko się otrząsnąć. Mechaniczna Kulturacja obejmuje tytuł patronatem. 

Opis: Nick Primeon jest młodym, bezdomnym wyrzutkiem, zbiegiem z armii kosmicznych Uzurpatorów. Jego życiowe credo jest proste: jako najemnik walczy po tej stronie konfliktu, po której może akurat więcej zarobić. Przerwy w pracy spędza w podejrzanej spelunie, pijąc i czekając na kolejne zlecenie, dzięki któremu zdoła uregulować rachunek. Któregoś dnia właściciel baru traci cierpliwość i wydaje się, że Nicka nic już nie uratuje, ale właśnie wtedy w drzwiach pojawia się tajemnicza postać z równie tajemniczą misją. Oto początek bardzo długiej podróży, podczas której Nick odkryje nie tylko sekrety skrywane przez kosmos, ale i te ukryte w jego przeszłości… 

Fragment:

– No, no, synu, przestałem już wierzyć, że kiedyś wrócisz. Chociaż po twoim wybryku w Tribullakorze czułem, że jeszcze się spotkamy.
Mina Fatili wyglądała tak, jakby jej mózg przed chwilą eksplodował.
– Wierz mi, że wcale nie chciałem wracać – burknął szorstko Nick. – Czyli to ty wysłałeś ludzi do Tribullakoru. Po co?
– Synu?! – krzyknęła Fatila. – Planowałeś to, tak? Wciągnąłeś mnie w pułapkę? Jak mogłam być taka głupia!
Nick się nie odzywał, jego wzrok był wbity w blaster Tajfo Veresa.
– Spisałeś się, Nick. Chyba się nie mylę, to księżniczka Fatila, prawda? – odezwał się chłodnym i spokojnym głosem Tajfo.
Nick dostrzegł, że teraz blaster nie mierzył już w niego, tylko w Fatilę.
– Tak, jestem Fatila, księżniczka Laterny! Jeśli myślisz, że coś ode mnie wyciągniesz, to się mylisz.
Tajfo roześmiał się drwiąco.

Rozdział I:

Redakcja Administrator