Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Wojciech Chmielarz. Wyrwa – recenzja

Współczesna rodzina. Na pozór kochające się małżeństwo, dwie fantastyczne córki. Oboje mają pracę, znajomych. Pojawiające się drobne problemy są raczej motywacją do ich przezwyciężania i dalszego rozwoju. Co jednak kryje się za tą fasadą szczęśliwości? Okazuje się, że to co widzimy z zewnątrz nijak ma się do rzeczywistości. Czasami trzeba tragicznego wypadku, aby przejrzeć na oczy i zobaczyć prawdę. Prawdę tę serwuje nam Wojciech Chmielarz w swoim najnowszym bestsellerze Wyrwa, wydanym nakładem wydawnictwa Marginesy.

Autor ukazuje nam losy Maćka, którego świat runął w gruzach, gdy otrzymał informację, że jego żona zginęła w wypadku samochodowym. Początkowo największym problemem jest dla niego próba przekazania tej tragicznej informacji córkom. Na pozór jasne, choć dramatyczne wydarzenie, jakim jest wypadek samochodowy, przeradza się w skomplikowaną zagadkę. Wszystko zaczyna się od informacji na temat miejsca wypadku. Janina wyjechała na plan filmowy do Krakowa, a zginęła pod Mrągowem. Do tego tajemniczy mężczyzna na pogrzebie i wiadomość od policji, że to mógł nie być wypadek, a samobójstwo. Co takiego ukrywała Janina, że pchnęło ją to do tak dramatycznego kroku, a może to wina Maćka? Prywatne śledztwo zaprowadzi go do sytuacji, w której okaże się, że nie znał kobiety z którą spędził dwanaście lat.
Autor cyklu o przygodach komisarza Mortki, kolejny raz zabiera swoich czytelników do świata zbrodni, kłamstwa i tajemnic. Kreuje również wyrazistych bohaterów, z których każdy ma coś na sumieniu. Chyba jak każdy z nas. Pozory, które pokazujemy światu, chronią nas przed osądami. Niestety w pewnym momencie nie potrafimy się z nich wycofać. Kolejne błędne decyzje i próby ich maskowania, kolejne kłótnie i gniew, doprowadzają do miejsca, z którego nie ma odwrotu. Jedynym wyjściem jest przerwanie tej błędnej spirali. Janina wybiera samobójstwo. Czy jednak to jest jedyne rozwiązanie? Jak się okaże, nie ma na to prostej odpowiedzi, a Wojciech Chmielarz kolejny raz udowodni, że nawet mocno skomplikowaną historię, on potrafi skomplikować jeszcze mocniej, dając czytelnikom jeszcze więcej przyjemności z odkrywania prawdy wraz z bohaterami. Pytanie tylko czy chcemy tę prawdę odkryć?

Wyrwa to dramatyczny thriller o rodzinnej tragedii i próbie radzenia sobie z traumą po stracie najbliższych. Jest to także brutalna opowieść o rodzinnych sekretach i problemach, o błędach, które popełniamy i życiu z ich konsekwencjami. Czasami są to błędy przypadkowe, a czasami czynione świadomie i z premedytacją. Z tymi żyje się najciężej.

Wyrwa
Autor: Wojciech Chmielarz
Wydawnictwo: Marginesy
Gatunek: kryminał. thriller
Data wydania: 06 maja 2020

 

Książka dostępna do kupienia na Tania Książka

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.