komiksrecenzja komiks

Lastman. Tom 3 – recenzja

Jedna z ciekawszych w ostatnich latach komiksowych serii rodem z Francji, powraca z kolejnym tomem. Lastman, dzieło Bastiena Vivèsa, Yvesa Bigerela i Michaëla Sanlaville’a, które zawiera w sobie mangową ekspresję i brutalną akcję, ponownie pojawia się na półkach, głównie wirtualnych księgarń, nakładem wydawnictwa Non Stop Comics.

Tom trzeci różni się zasadniczo od dwóch pierwszych. Zakończony został turniej, który przyniósł czytelnikom mnóstwo emocji. Zwycięstwo małego Adriana i i tajemniczego przybysza znikąd, Aldany, nie przyszło łatwo. Aldana po zakończeniu tak samo szybko, znika jak się pojawił. Matka Adriana postanawia jednak wyruszyć za nim. Zabiera więc syna w szaloną i niebezpieczną podróż.

Tom trzeci całkowicie zmienia postrzeganie świata przedstawionego. To, co mogliśmy zobaczyć w dwóch pierwszych tomac,h jest tylko fragmentem dużo większej całości, a niby średniowieczne królestwo jest tylko zastygłą w czasie wyspą, która uchroniła się nieznanymi nam jeszcze sposobami przed zmianami na świecie. Świecie, który – jak się okazuje – jest połączeniem naszej rzeczywistości z post apokaliptyczną wizją rodem z Mad Maxa. Ta odmiana wprowadza wiele świeżości, kolejnych tajemnic i mnóstwa nowych, niebezpiecznych przygód i niesamowitych wyzwań.

Sam Aldana również zostaje zepchnięty na boczny tor. Widzimy go tylko w kilku kadrach. Główne role przejmują Adrian i jego matka, która ma przed synem i czytelnikami wiele tajemnic. Twórcy dozują nam informacje, a raczej domysły, którymi nas karmią, gdy oglądamy to, co chwilami wyprawia ze swoimi przeciwnikami, którzy staną na drodze jej i Adrianowi.
Trzeci tom Lastmana nie tylko potwierdza swoją jakość, ale zaskakuje również wieloma twistami. Mnóstwo tu przemocy i brutalności, ale i brawurowo zrealizowanych potyczek, już nie w średniowiecznej scenerii, ale w świecie, gdzie nie rządzą żadne prawa, poza prawem silniejszego i bogatszego. Szybkie tempo akcji sprawia zaś, że pochłaniamy tę historię momentalnie, nie mogąc doczekać się dalszego ciągu.

Lastman. tom 2
Twórcy: Bastien Vivès, Yves Bigerel, Michaël Sanlaville
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, akcja
Data wydania: 31 marca 2020

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.