komiksrecenzja komiks

Nomen Omen. Tom 2. Wicked Game

Campagni i Bucci to dwaj włoscy twórcy komiksów. Owocem ich współpracy jest chociażby niewydana niestety w języku polskim mini seria Magna Veritas. Na polski rynek trafia jednak inny cykl, a mianowicie Nomen Omen, który ukazał się niedawno nakładem wydawnictwa Non Stop Comics. Teraz w ręce czytelników trafia tom drugi zatytułowany Wicked Game i skupia się wokół niemoralnych rozgrywek przedstawicieli tajemnej i starożytnej magii.

Bohaterką jest Becky Kumar, która zmaga się z dziwną chorobą – achromatopsją. Przez nią widzi świat w odcieniach szarości. Jej zgoła normalne życie kończy się w czasie dwudziestych pierwszych urodzin, gdy kolekcjoner ludzkich serc pozbawia ją własnego. Dziewczyna jednak zamiast opuścić ten świat, żyje nadal, odkrywając przy okazji swoją inność i istnienie rzeczywistości, z której mało kto zdaje sobie sprawę. Uświadamia sobie również, że nie jest zwyczajną dziewczyną z dużego miasta. Odkrywa, że jest czarownicą, a jej życie wywraca się o sto osiemdziesiąt stopni.

Odkrywa również inny fakt. Pośród ludzi żyją również prastare, potężne i niewidzialne istoty, a świat w którym do tej pory żyła przesycony est magią, o której istnieniu wiedzą tylko nieliczni. Teraz i ona się o tym dowiedziała, co stało się darem i przekleństwem zarazem. Drugi tom odsłania tę tajemnicę również dla całego świata, ukazując przeznaczenie dziewczyny. Twórcy doprowadzają do konfrontacji bohaterów, którzy mają przeciwstawne cele i dążą do ich osiągnięcia za wszelką cenę.
Tom drugi kontynuuje artystyczną wizję zapoczątkowaną w Całkowitym zaćmieniu serca. Większość kadrów zrealizowanych jest w odcieniach szarości, Przeplatane jest to jednak kolorowymi wstawkami pokazującymi działanie magii. W zależności kto jej używa, taki kolor wysuwa się na pierwszy plan. Poza tym twórcy serwują nam mnóstwo szczegółów, co w efekcie daje nam wizualny majstersztyk.

Wicked Game to nadal połączenie współczesnej opowieści dla zblazowanej młodzieży z mrocznym, przepełnionym erotyzmem fantasy. Twórcy nie mają w tej kwestii żadnych ograniczeń, co raczej klasyfikuje ten album jako bajkę dla dorosłych, którzy chcą poczuć się młodziej. Twórcy bawią się również stylem, podobnie jak w tomie poprzednim, czyniąc go jednak dużo mroczniejszym. Nie zmienia to jednak faktu, że fabularnie nadal wypada przeciętnie. Nadrabia zaś stroną wizualną, która otwarcie mówiąc jest obłędna.

Nomen Omen
Tom 2. Wicked Game
Twórcy: Marco B. Bucci, Jacop Camagni
Tłumaczenie: Jacek Drewniowski
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: dark fantasy, komiks
Data wydania: 6 lutego 2020

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.