komiksrecenzja komiks

Umbrella Academy. Dallas – recenzja

Grupa superbohaterów zwana Umbrella Academy powraca w kolejnym tomie ich pokręconych przygód. Suita Apokaliptyczna zakończyła się apokalipsą wywołaną przez jednego z członków rodziny. Dobiła ich również śmierć ukochanego mentora Pogo. Białe Skrzypce nie może ruszyć się z łóżka, Plotka straciła swój głos, Kosmo oderwał się od rzeczywistości i tyje, jedząc bez ograniczeń. Pogrążeni w apatii bohaterowie stają przed kolejnym wyzwaniem, któremu będą musieli stawić czoła. 

Dallas, czyli drugi tom Umbrella Academy, jak przystało na kontynuację jest jeszcze bardziej szalony od poprzednika. Twórcy jeszcze mocniej dają upust swojej nieograniczonej wyobraźni. Kluczem do tomu drugiego jest zabójstwo Kennedy’ego i rola numeru 5 w tym zdarzeniu. Poznajemy historię Piątki jako płatnego zabójcy podróżującego w czasie i przestrzeni.

W mieście dochodzi również do serii brutalnych i krwawych masakr. Kraken podejrzewa o ich dokonanie swojego brata. Wszystko to sprowadza się również do przeszłości Piątki i jego współprac z tajną organizacją płatnych zabójców. W mieście ponadto pojawia się dwójka zamaskowanych i bardzo brutalnych killerów zwanych Hazel i Cha-Cha. Będzie brutalnie i krwawo. Wszystko jednak z pomysłem i finezją.
Twórcy nie stawiają przed sobą żadnych ograniczeń. Nie dość, że mocno popchną historię do przodu, to również rozwieją swoich bohaterów i wiele innych szalonych postaci. Historia skacze po różnych miejscach i okresach czasu. Wraz z bohaterami przenosimy się do Wietnamu, a następnie do Dallas w czasie zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wszystko to w odpowiednim tempie, łączącym te historie w jednolitą całość. Mimo że fabuła bywa skomplikowana i chwilami lekko chaotyczna, to jednak jest rewelacyjna w swoim szaleństwie.

Umbrella Academy. Dallas to mocna kontynuacja wyjątkowej serii. Twórcy wysoko zawieszają sobie poprzeczkę przed dalszymi historiami. Ta lekka i przyjemna zabawa przemocą przeznaczona tylko dla dorosłych, daje naprawdę wiele satysfakcji z lektury i mnóstwo chwil relaksu. Historia, do której można powracać bardzo często i nadal dobrze się bawić z tymi zdziwaczałymi bohaterami, którzy przezywają swoje powalone przygody.

Umbrella Academy. Dallas
Twórcy: Gabriel Bá, Gerard Way
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo: Kboom
Gatunek: apokalipsa, science fiction, komiks
Data wydania: 31 stycznia 2020

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu KBOOM

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.