Dla DzieciKsiążkirecenzja książka

Ronja. Córka zbójnika – recenzja

Książka zatytułowana Ronja, córka zbójnika opowiada o dziewczynce, która urodziła się w momencie uderzenia pioruna w zamek. Jest córką najsłynniejszego zbójcy, Mattisa. Ronja w lesie poznała Birka, syna Borki, wroga swojego ojca. Birk urodził się tego samego dnia, co Ronja.  Początkowa niechęć Ronji i Birka do siebie z czasem przerodziła się w przyjaźń, a następnie miłość, która pojednała dwa wrogie sobie zbójnickie plemiona. Ronja bardzo lubiła chodzić po lasach i poznawać nowe tereny. Większość przygód Birka i Ronji odbywa się w lesie Mattisa, pełnym mrocznych stworów, takich jak wietrzdła i szaruchy. Dzieci spotykały w lesie też miłe zwierzęta, takie jak konie, które od zawsze fascynowały Ronję.

Autorką tej wciągającej książeczki jest Astrid Lindgren, znana szwedzka pisarka książek dla dzieci. Zasłynęła wieloma szalonymi i zabawnymi książkami przygodowymi dla najmłodszych. Najbardziej znaną postacią wymyśloną przez autorkę jest Pippi Pończoszanka. Najnowsze wydanie przygód Ronji ukazało się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest ono wzbogacone o ilustracje z serialu animowanego z 2014 roku.

Ronja, córka zbójnika bardzo mi się spodobała, ponieważ wszystkie wątki są ciekawe i zróżnicowane. Autorka puściła wodze fantazji i pokazała dzieciom swoje wyobrażenia na temat życia rozbójników i magicznego lasu pełnego niesamowitych stworów. Astrid Lindgren pokazuje najmłodszym postawy warte naśladowania. Uczy nas, czym są przyjaźń, poświęcenie, oddanie i miłość oraz jaka jest ich moc. Są zdolne do przemiany nawet najzatwardzialszych serc. Zakochałam się w tej historii i tym niesamowitym świecie.

Ronja, córka zbójnika
Autorka: Astrid Lindgren
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Gatunek: literatura dla dzieci
Data wydania: luty 2020

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Julia Drabik

Rocznik 2008, kończy szkołę podstawową. Lubi oglądać seriale i czytać książki. Jej ulubiony mi serialami są "Zagubieni w kosmosie" i "Flash". Kocha swoje zwierzęta - kota Cleo i psa Roxi.