Książki

Artur i Złoty Sznur – recenzja

Artur i Złoty Sznur to pierwszy tom fantastycznego cyklu dla dzieci Kolekcja Mitów Profesora Brownstone’a autorstwa Joego Todda Stantona. Na polskim rynku wydawniczym historia ta ukazała się nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu w ramach serii Krótkie Gatki.

Kim jest profesor Brownstone? Jest jedynym żyjącym przedstawicielem rodziny Brownstonów. Jego przodkowie na przestrzeni tysięcy lat zbierali niezwykle rzadkie artefakty o ogromnej mocy. Wszystkie one znajdują się w rodzinnym skarbcu. Jednak największym skarbem rodziny jest zbiór książek, w których spisane zostały opowieści o dawno zapomnianych krainach i stworzeniach. Autorami byli przodkowie profesora, którzy osobiście przeżyli te przygody.

Pierwsza z opowieści przedstawia losy młodego Artura, chłopca urodzonego w małym mieście na Islandii. Jako dziecko lubił wędrować i słuchać starych opowieści i legend. Gdy pewnego razu do ich wioski wpadł ogromny wilk i zgasił wiecznie palący się ogień, Artur postanowił wyruszyć w podróż do ziemi bogów Vikingów, aby ponownie go rozpalić. Młody bohater będzie musiał wykonać kilka trudnych zadań i przeżyć wiele niesamowitych i niebezpiecznych przygód.
Artur i Złoty Sznur to nietypowe spotkanie z mitologią nordycką. Krótka historia, ale za to bardzo treściwa i pełna niesamowitych przygód. Fantastyczne, kolorowe ilustracje nie tylko fascynują, ale mogą też momentami przerazić. Młody czytelnik z zapartym tchem będzie śledził wyprawę swojego rówieśnika i na każdym kroku mu dopingował.

Pierwszy tom Kolekcji Mitów Profesora Brownstone’a to początek wspaniałej przygody. Jest to również niesamowita zabawa dla małych i dużych, którzy wspólnie z Arturem wyruszą w wyjątkową, pełną niebezpieczeństw podróż śladami nordyckich mitów i uratują nie tylko mitycznych bogów, ale i mieszkańców wioski Artura.

Artur i Złoty Sznur
Autor: Joe Todd Statnton
Cykl: Kolekcja Mitów Profesora Brownstone’a
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Seria: Krótkie Gatki
Gatunek: dla dzieci, przygoda
Data wydania: 10 sierpnia 2019

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Kultura Gniewu

 

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.