Znamy nazwę platformy WarnerMedia, datę startu i pierwsze produkcje! Wśród nich Diuna i adaptacja „Outsidera” Stephena Kinga

HBO MAX to nazwa nowej platformy internetowej WarnerMedia, o której mówiło się już od jakiegoś czasu. Ma to być gigantyczna biblioteka produkcji WarnerMedia, w skład której wchodzą HBO, Warner Bros. czy DC Universe. Jednym z pierwszych ogłoszonych klasycznych seriali, które zagoszczą na platformie, będzie cała seria Przyjaciół, którzy tym samym znikną z Netflixa.

Na HBO MAX trafią też nowe odsłony DC Enterntainment, m.in. serie Batwoman czy spin-off Riverdale Katy Keene. To jednak nic przy zapowiedziach nowych produkcji. Wśród nich takie tytuły, jak: Dune: The Sisterhood, czyli serialowa odsłona nowej Diuny w reżyserii Villeneuve’a, adaptacja Outsidera Stephena Kinga, Lovecraft Country Jordana Peele’a i J.J. Abramsa i wiele innych. Na początek mamy dostać 10 000 godzin zawartości w wersji premium.

– HBO MAX połączy w jedno bogactwa WarnerMedia, tworząc platformę, jakiej jeszcze nie było. HBO jest liderem w tej dziedzinie i jego jakość będzie podstawą naszej nowej gamy tworzonej przez Max Originals, produkcje zakupione oraz najlepsze dzieła biblioteki Warner Bros., począwszy od fenomenu Przyjaciół – twierdzi Robert Greenblat prezes WarnerMedia.

Platforma zostanie uruchomiona wiosną 2020 roku. Na razie nie wiadomo, jak serwis będzie się miał do obecnego HBO GO (prawdopodobnie go zastąpi), szczególnie na terenie Polski, i jaka będzie jego cena (w Stanach nieoficjalnie mówi się o 17-18 dolarach miesięcznie).