komiksrecenzja komiks

Lastman. Tom 1 – recenzja

Lastman to komiks tria autorów Bastiena Vivèsa, Yvesa Bigerela, Michaëla Sanlaville’a, którzy wykreowali jeden z największych francuskich hitów komiksowych ostatnich lat. Wielotomowy cykl, który nie tylko zdobył wiele nagród, ale również łączy w sobie ciekawe elementy jak: pędząca akcja, brutalność, mangowa ekspresja i nieprzewidywalna historia. Teraz właśnie trafia na nasz rynek wydawniczy za sprawą wydawnictwa Non Stop Comics.

Gdy Richard Aldana przybywa do miasta, Igrzyska już się rozpoczęły. Bardzo mu zależy, aby wziąć w nich udział. Niestety brakuje mu partnera. Przypadek sprawia, że przyłącza się do niego małoletni adept sztuk walki. Razem podejmują się wzięcia udziału w tym niecodziennym turnieju. Bohaterowie szybko zaprzyjaźniają się, a Aldana chroni małego z powodów tak tajemniczych jak jego pochodzenie.
Tak naprawdę nic nie wiemy o tej historii. Twórcy nie wprowadzają czytelników w żadne niuanse. Wiemy tylko, że w tym dziwnym, odrobinę fantastycznym świecie, rozgrywa się turniej walk. Bohaterowie poza klasycznymi umiejętnościami potrafią też wykonywać różne, prawie magiczne sztuczki. Na ich tle wyróżnia się właśnie Aldana, który – można odnieść wrażenie – został zassany z naszego świata. Nosi skórzaną kurtkę, pali papierosy i jest strasznie wulgarny i nieobyty, podczas gdy wszyscy w tym średniowiecznym królestwie rzucają zaklęcia i tkają gobeliny.

Lastman jest historią niepozorną. Mała książeczka, z niedbałymi rysunkami. Na pierwszy rzut oka nic nas nie jest w stanie do niej zachęcić. Jakże jest to mylne wrażenie. Dzieło francuskich twórców okazuje się bowiem przebojową historyjką, która wprawdzie nie odkrywa przed czytelnikiem żadnych fabularnych kart, a jednak wciąż zachwyca. Przede wszystkim swoją tajemniczością, ale również skomplikowaną scenerią fantasy i porywającymi sekwencjami walk. Szybkie tempo akcji sprawia, że pochłaniamy tę historię momentalnie, nie mogąc doczekać się dalszego ciągu.

Lastman. tom 1
Twórcy: Bastien Vivès, Yves Bigerel, Michaël Sanlaville
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, akcja
Data wydania: 10 kwietnia 2019

 

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.