hotkomiksrecenzja komiks

Grass Kings – recenzja

Matt Kindt, bestsellerowy pisarz New York Times’a i artysta Tyler Jenkis stworzyli niesamowitą i uznaną przez krytyków wiejską serię misteriów, ukazujących tragiczne losy Grass Kings – samowystarczalnego królestwa przyczep kempingowych, którym rządzą trzej bracia. Teraz nakładem wydawnictwa Non Stop Comics ukazał się tom pierwszy tej nietypowej serii.

Królestwo traw jest prowadzone przez najstarszego brata – Roberta, który od wielu lat boryka się z żalem po stracie córki. Kiedy tajemnicza młoda kobieta pojawia się w ich wspólnocie w poszukiwaniu bezpieczeństwa, Robert zabiera ją do siebie. Gdy jej prawdziwa tożsamość wyjdzie na jaw, bohater musi zdecydować, czy jego szansa na zadośćuczynienie jest warta ryzyka dla całego Królestwa.
Grass Kings będące rodzinnym lennem dla zagubionych, szukających ziemi obiecanej, leży gdzieś w Ameryce. Mieszkańcy żyją tu w niełatwym rozejmie z szeryfem z sąsiedniego miasta, który chce przejąć ich terytorium. Społeczność egzystująca w ciągłym napięciu, prowadzi raczej prosty i ustatkowany tryb życia. Wszystko zaś wywraca się do góry nogami wraz  z przybyciem nieznajomej. Tajemnice z przeszłości zaczynają wychodzić na światło dzienne, a spirala konfliktu nakręca się coraz mocniej.

Motywem przewodnim tej historii jest niewidoczny na pierwszy rzut oka konflikt mieszkańców z całym światem. Dlaczego niewidoczny? Ponieważ ci ludzie skonfliktowani ze społeczeństwem uciekają do tego miejsca w poszukiwaniu schronienia. Chociaż zaznają tu spokoju, to ich konflikt nie wygasa. Nie wszystkim jednak się podoba ten panujący tu spokój, porządek i sielanka.

Strona graficzna jest fantastyczna. Kadry wykonane techniką akwarelową na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym. Obrazy są niechlujne i niewyraźne, brak szczegółów, a całość się wręcz rozmywa. Jest to pierwszy myśl po otwarciu pierwszej strony. Zaraz jednak ustępuje ona miejsca fascynacji, a my – nie wiedząc kiedy – jesteśmy na finale tej historii. Z opuszczoną szczęką zastanawiamy się, kiedy poznamy dalsze losy bohaterów tej dziwnej krainy. Królestwa Grass Kings.

Grass Kings vol. 1
Twórcy: Matt Kindt, Tyler Jenkins
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: powieść graficzna
Data premiery: 24 października 2018

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics

 

https://nonstopcomics.com

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.