Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Cristina Alger. Żona Bankiera – recenzja

Czyż świat wielkich pieniędzy, potężnych organizacji i niebezpiecznych ludzi nie jest fascynujący? Na pewno tak jest, szczególnie jeżeli czytamy o nim w książce. Rządzi się on swoimi prawami i raczej nie jest widoczny na co dzień dla zwykłego śmiertelnika. Jeżeli więc chcemy się znaleźć w samym środku świata globalnej finansjery to warto zapoznać się z książką Cristiny Alger Żona Bankiera, która niedawno ukazała się na naszym rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Zysk i s-ka.

Akcja zaczyna się od mocnego uderzenia. Bohaterka książki, Annabel, wraz z informacją o śmierci swojego męża w katastrofie lotniczej, odkrywa wiele tajemnic i szczegółów z jego, wydawać by się mogło, nudnego życia zawodowego. Szybko zaczyna sobie zdawać sprawę, że jego śmierć nie była przypadkowa, przez co trafia na celownik potężnych wrogów. Równocześnie zaczyna zastanawiać się na ile znała swojego męża i czy ich wspólne życie nie było tylko fikcją.

W tym samym czasie dziennikarka Marina prowadzi śledztwo w sprawie banku Swiss United, w którym właśnie pracował Matthew, mąż Annabel. Odkrywa dowody na ogromną aferę finansową na skalę światową. Gdy jednak sprawa implikuje życie bliskiej jej osoby, postanawia bez skrupułów ujawnić historię bez oglądania się na osobiste reperkusje. Kobiety łączą więc siły i same stają przeciwko potężnych i niebezpiecznych ludzi.
Historia jest intrygująca i klimatyczna. Autorce udało się utrzymać wysokie napięcie przez prawie całą książkę. Cała fabuła zaś poprowadzona jest w emocjonujący sposób, ukazujący od środka świat, który zazwyczaj możemy widzieć tylko z jego zewnętrznych obrazów. Nic więc dziwnego, że już samo to w sobie nadaje pikanterii tej historii. Emocji dodaje również fakt, że ludzie ci zrobią wszystko, aby jak najmniej ich tajemnic ujrzało światło dzienne. W tym celu posuną się nawet do morderstwa.

Żona Bankiera to intrygująca historia, która wprowadza czytelnika do wnętrza niebezpiecznego świata otaczającego się niebezpiecznymi ludźmi. Trudny i ciężki temat w połączeniu z lekkim stylem autorki sprawia, że od tej historii ciężko się oderwać, a przewrotny, choć lekko przewidywalny finał, daje jednak mnóstwo satysfakcji.

Żona Bankiera
Autorka: Cristina Alger
Tłumaczenie: Piotr Kuś
Wydawnictwo: Zysk – S-ka
Gatunek: thriller, sensacja, kryminał
Data wydania: marzec 2019

 

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Zysk

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.