filmhotkomiksnews filmnews komiks

Pogłoski: Tomasz Kot dołączy do Uniwersum Marvela?

Wczoraj kilka zagranicznych portali związanych z szeroko pojętym światem komiksu, m.in. The Hashtag Show i Comic Book News, podały informację jakoby Marvel Studio rozpoczynało prace nad włączeniem do Kinowego Uniwersum nowych bohaterów – Ikarisa i Sersi z komiksu „Eternals”. Dwie sprawy szczególnie warte są uwagi. Po pierwsze – Ikaris może być pierwszym homoseksualistą wśród bohaterów filmowego uniwersum. Po drugie – może go zagrać Tomasz Kot (Zimna wojna).

Podobno Kot brany jest pod uwagę przez reżyserkę widowiska Chloe Zhao. Innym wyborem miałby być Cmeron Britton z The Umbrella Academy. Ogólnie poszukiwany jest mężczyzna w wieku od 30 do 50 lat i tu właśnie kluczowe dochodzi stwierdzenie, że może być to przedstawiciel różnego pochodzenia etnicznego lub orientacji seksualnej.

Niewątpliwie gdyby te plotki się potwierdziły, dla Tomasza Kota byłby to olbrzymi krok do Hollywood. Przypomnijmy, że wcześniej rzekomo brany był również pod uwagę do roli przeciwnika Jamesa Bonda. Zdjęcia do filmu mają ruszyć po wakacjach w Wielkiej Brytanii. Pozostaje nam więc czekać na oficjalne informacje.

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.