KsiążkiKsiążki nowości

Nowości Wydawnictwa Zysk: George R.R. Martin i informatyczny thriller

Wydawnictwo Zysk zaprezentowało kolejne lutowe nowości, które już 26 dnia miesiąca trafią na półki księgarń. Wśród nich biografia „Kimi Räikkönen jakiego nie znamy”, czyli opowieść o człowieku, który chciał po prostu bardzo szybko jeździć samochodem, debiutancki „Sprint” – cyber kryminał, które akcja rozgrywa się w środowisku korporacyjnym, „Cena szczęścia” Stevena Eriksona, opowieść o pozaziemskiej interwencji, kontakcie z obcymi oraz z przesłaniem ekologicznym, a także nową edycję „Przystani Wiatrów”: historię o jednym z największych marzeń ludzkości.

George R.R. Martin, Lisa Tuttle – Przystań Wiatrów

Na planecie małych wysepek, trapionych przez potwory mórz i rozdzierające powietrze sztormy, Lotnicy pełnili funkcję wysłanników i zazdrośnie strzegli prawa do dziedziczenia skrzydeł. Jednak Maris z Amberly, która ponad wszystko pragnęła latać, rzuciła im wyzwanie i wywalczyła skrzydła dla siebie. Wkrótce przekonała się, że toczy bój nie tylko o własne przetrwanie, ale także o dalsze istnienie Przystani Wiatrów.

Piotr Kuzio, Marcin Majchrzak, Grzegorz Suder – Sprint

W poniedziałkowy poranek do laboratorium RCUS zostają wezwani podinspektor Skalski i komisarz Walczak. Znaleziono ciało zamordowanego mężczyzny. Policjanci rozpoczynają mozolne przesłuchania, przy czym nie angażują się zbytnio, pewni, że przy rozbudowanym systemie monitoringu i kontroli przejść zidentyfikowanie sprawcy będzie formalnością. Jednak elektroniczne ślady okazują się sfałszowane, jednoznaczne dowody – podrzucone. Policjanci próbują odnaleźć się w nowych dla siebie realiach, w czym pomóc ma im aspirant Czerski, specjalista „od komputerów”. Z każdym dniem śledztwo komplikuje się coraz bardziej…

Steven Erikson – Cena szczęścia

Ruchliwa ulica w kanadyjskim mieście. W promieniu światła, najwyraźniej wystrzelonego przez UFO, znika Samantha August, autorka książek science fiction. Podczas gdy nagrane telefonami filmy, ukazujące moment porwania, rozchodzą się w Internecie, Samantha budzi się w małym pomieszczeniu. Tam wita ją głos Adama, który wyjaśnia, że znajdują się na orbicie, a on sam jest obdarzonym sztuczną inteligencją rzecznikiem Delegacji Interwencyjnej, triumwiratu obcych cywilizacji. Celem Delegacji jest ochrona i ewolucja ziemskich ekosystemów…

Kari Hotakainen – Kimi Räikkönen jakiego nie znamy

„Kimi Räikkönen, jakiego nie znamy” to poruszająca i pełna humoru opowieść o kulisach wyścigów Formuły 1, rodzinie, miłości i ważnych wydarzeniach w życiu Kimiego Räikkönena. Książka zawiera unikalne, nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia z prywatnego archiwum kierowcy, a oprócz samego bohatera biografii głos w niej zabierają także jego bliscy, przyjaciele i koledzy z pracy.

mecha1 Administrator