Kryminalna KulturacjaKsiążkiKsiążki nowości

„Kółko się pani urwało” – komedia kryminalna od W.A.B.

Wydawinctwo W.A.B. prezentuje książkę Jacka Galińskiego Kółko się pani urwało i przekonuje, że to najśmieszniejszy kryminał, jaki będzie można przeczytać w tym roku. Premiera już 3 kwietnia!

Tajemnicze morderstwo w kamienicy na warszawskiej Woli, wielkie afery z reprywatyzacją w tle, a do tego wszystkiego charakterna emerytka z nieodłącznym kraciastym wózkiem na zakupy jako rodzima panna Marple. Tego w polskim kryminale jeszcze nie było!

Jacek Galiński – laureat konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017. Kółko się pani urwało to jego debiut powieściowy.

Katarzyna Berenika Miszczuk: Powieść Jacka Galińskiego urzekła mnie od pierwszych stron. Momentami absurdalna przygoda starszej pani, z jej nieodłącznym wózkiem zakupowym, podbiła moje serce. Nie wiem, czy autor opisywał przemyślenia bohaterki na podstawie rozmów ze znaną sobie osobą, ale jeśli tak było – to zdecydowanie chciałabym kiedyś spotkać pierwowzór Zofii Wilkońskiej! Zakończenie sugeruje, że to jeszcze nie koniec przygód upartej emerytki. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy!

Alek Rogoziński: Jest włamanie, jest trup, jest szalona bohaterka i śledztwo. Ale przede wszystkim jest czarny humor, którego tak brakuje w naszych kryminałach! Fajny debiut. Polecam!

mecha1 Administrator