Kryminalna KulturacjaKsiążkiKsiążki nowości

Kryminalne Spotkania Literackie 11-17 lutego

Na jakie wydarzenia literackie mogą liczyć w najbliższym czasie miłośnicy kryminałów i thrillerów? Jakich autorów będzie można spotkać w wybranych miastach? Prezentujemy przegląd najbliższych imprez literackich ze zbrodnią w tle.

12 lutego – WARSZAWA – spotkanie z Jędrzejem Pasierskim

Wydawnictwo Czarne zaprasza na spotkanie z Jędrzejem Pasierskim, autorem „Roztopów”. Wydarzenie odbędzie się w Karrocie (ul. Częstochowska 20) o godz. 19.

O swojej najnowszej powieści kryminalnej „Roztopy” autor opowie 12 lutego podczas spotkania z warszawskimi czytelnikami. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Sobieszczańska.

„W tej powieści jest wszystko, czego czytelnik może oczekiwać: mocna intryga, świetnie zarysowane postacie, zbrodnia i policjantka, która nie odpuszcza. Pasierski wydał dopiero drugą książkę, ale już stał się jednym z moich ulubionych autorów kryminałów.” – Wojciech Chmielarz
13 lutego – BIAŁY BOR (Zachodniopomorskie) – spotkanie z Piotrem Rozmusem

W środę o godz. 18 w Bibliotece Publicznej w Białym Borze będzie można spotkać Piotra Rozmusa, autora Piętna mafii. Wstęp wolny.

14 lutego – WARSZAWA – spotkanie z Grzegorzem Kalinowskim

W Walentynki przy ul. Grójeckiej 40a w Warszawie Karolina Korwin Piotrowska porozmawia z Grzegorzem Kalinowskim, autorem Gry w Oczko.

Głównym tematem spotkania będzie książka pt. „Gra w oczko” po lekturze której Dorota Wellman napisała że „Kalinowski ty się będziesz smażył w piekle. Niby napisałeś kryminał, ale dołożyłeś wszystkim: gwiazdom, celebrytom, dziennikarzom. W polskim show biznesie zawrze…”

15 lutego – WROCŁAW – spotkanie z Markiem Krajewksim

15 lutego o godz. 19 w Hotelu Art we Wrocławiu (Kiełbaśnicza 20) będzie można spotkać Marka Krajewskiego, autora cyklu przygód o Eberhardzie Mocku.

W ten piątkowy wieczór posłuchamy rozważań na temat twórczości autora, w szczególności skupionych na jego najnowszej powieści „Mock. Pojedynek” oraz symbolicznej dla Wrocławia postaci Eberharda Mocka. Nasi goście będą mogli zadać autorowi nurtujące ich pytania, a także podpisać egzemplarze książek.

Tego wieczoru nikt nie wyjdzie od nas głodny – w programie spotkania uwzględniliśmy wyjątkowy poczęstunek przygotowany przez naszego szefa kuchni, Grzegorza Pomietło.
mecha1 Administrator