Kryminalne Spotkania Literackie 21-27 stycznia

Na jakie wydarzenia literackie mogą liczyć w najbliższym czasie miłośnicy kryminałów i thrillerów? Jakich autorów będzie można spotkać w wybranych miastach? Prezentujemy przegląd najbliższych imprez literackich ze zbrodnią w tle.

22 stycznia – SZCZECIN – spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

Autora powieści o przygodach Mocka spotkacie w Teatrze Polskim w Szczecinie (ul. Swarożyca) o godz. 18. Spotkanie poprowadzi Andrzej Skrendo.

22 stycznia – WARSZAWA – spotkanie z Wojtkiem Miłoszewskim

Wojtek Miłoszewski odwiedzi Technikum Ogrodnicze w ZS nr 39 w Warszawie o godz. 10.45.

Autor, wykorzystując swoje doświadczenie scenarzysty, znakomicie łączy elementy sensacyjne, militarne, romansowe i futurologiczne. Opowieść wiernie odwzorowująca współczesność, z pełnokrwistymi bohaterami, z plastycznymi scenami bitewnymi i sylwetkami przedstawicieli wielkich mocarstw, pobudza wyobraźnię czytelnika, uderzając w najbardziej ukryte pokłady emocji. Inwazja niepokoi, czasem zmusza do śmiechu przez łzy, budzi lęk i bez wątpienia zachęca do myślenia. Doskonałe dialogi i wartka akcja sprawiają, że Wojtek Miłoszewski to nowa gwiazda literatury sensacyjnej
23 stycznia – WARSZAWA – spotkanie z Piotrem Rozmusem

Autora nowego kryminału Piętno mafii spotkamy w Korektach (al. Wyzwolenia 14) o godz. 18.

Mafia zawsze odciska swe piętno – o praktykach Camorry z Piotrem Rozmusem, autorem „Piętna mafii” będzie rozmawiał Adam Szaja ze smakksiazki.pl

24 stycznia – WARSZAWA – spotkanie z Jakubem Szamałkiem

Książka „Cokolwiek wybierzesz” Jakuba Szamałka to pierwsza część planowanej trylogii kryminalnej. Na jednej z warszawskich ulic dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata.

Spotkanie z autorem odbędzie się w warszawskim Empiku przy ul. Marszałkowskiej 116/122. Wydarzenie poprowadzi Anna Dziewit-Meller.

24 stycznia – WROCŁAW – wieczór autorski Alicji Mielcarek

24 stycznia o godz. 17 w Starej Piekarni we Wrocławiu (ul. Krzywoustego 310a) odbędzie się spotkanie autorskie z debiutantką Alicją Mielcarek, autorką kryminału „Pępowina”. Spotkanie poprowadzi Rafał Różewicz.

Bohaterka jej powieści wraca do Nowej Rudy po latach życia w wielkim mieście i zaczyna odkrywać ponownie. Jak ludzi – niby wciąż tych samych, a jakże innych. Jednocześnie tu każdy zaułek skrywa mroczną tajemnicę, a sprawa kryminalna sprzed lat – wskutek poczynań bohaterki – ożywa na nowo…

25 stycznia – WARSZAWA – spotkanie z Katarzyną Puzyńską

Tuż przed premierą najnowszej powieści Katarzyny Puzyńskiej Rodzanice, autorkę spotkamy w warszawskim Empiku przy Marszałkowskiej. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia ZET.

„Rodzanice” (Wydawnictwo Prószyński Media) to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

mecha1 Administrator