Bez kategorii

Zagraniczni pisarze na Foconie i nowa gwiazda!

Organizatorzy Foconu, czyli konwentu online, który odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia, od początku podkreślają, że wielkim plusem wirtualnej formy wydarzenia jest możliwość zaproszenia gości z całego świata. Wielu z nich już ogłoszono i pojawiło się kilka dobrze znanych nazwisk jak choćby:

● Guy Gavriel Kay – kanadyjski pisarz, który pomagał Ch. Tolkienowi przy tworzeniu “Silmarillionu”, autor “Fionavarskiego Gobelinu” i “Tigany”,
● Ilona Andrews – amerykański duet pisarski odpowiedzialny za serię o Kate Daniels,
● Matt Ruff – autor bestsellerowej “Krainy Lovecrafta” zekranizowanej przez HBO,
● Marko Kloos – amerykański autor niemieckiego pochodzenia, którego opowiadania posłużyły za podstawę do odcinków Miłość, Śmierć i Roboty Netflixa,
● Rebecca Kuang – amerykańska nagradzana aktorka chińskiego pochodzenia, autorka “Wojny Makowej”, która zajęła drugie miejsce w plebiscycie Książka Roku 2020 portalu LubimyCzytać.pl w kategorii Fantastyka Młodzieżowa.

Jednakże przed nami jeszcze jedna z największych atrakcji, bo jak się okazało gościem Foconu będzie Peter V. Brett! Autor bestsellerowego cyklu demonicznego, który sprzedał się w ponad trzech i pół miliona egzemplarzy w dwudziestu siedmiu językach na całym świecie. Jego nowa powieść, The Desert Prince, ukazuje się w oryginale w sierpniu 2021 r., więc jest to okazja nie do przegapienia!

Jak to możliwe, że tacy autorzy decydują się na udział w pierwszej edycji konwentu? Pytani o to organizatorzy opowiadają, że gdy się kontaktowali z zagranicznymi autorami to ich reakcje były bardzo pozytywne. WIelu z nich nie miałoby możliwości przylecieć do Polski na ,spotkanie autorskie, nawet gdyby bardzo chcieli. Pierwszą przeszkodą są koszty biletów lotniczych, które z co odleglejszych lub bardziej egzotycznych miejsc potrafią mieć horrendalne ceny. Po drugie przylot na tego rodzaju wydarzenie najczęściej wiąże się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu, a tego z kolei poczytni pisarze zwykle mają jak na lekarstwo. Dlatego Focon okazał się lekiem na wszystkie smutki i pozwolił pisarzom spotkać się z fanami, których uwielbiają, a jednocześnie jego elastyczność pozwoliła zniwelować wszystkie ewentualne przeszkody. Nie bez znaczenia są oczywiście też długie godziny pracy organizatorów polegającej na kontakcie z gwiazdami i wysyłaniu zaproszeń.

“Konwent jest darmowy, ale ja i tak płacę za bilet”. Chociaż Focon jest całkowicie darmowy to jeśli podoba Ci się lista gości i chciałbyś, żeby taka impreza przetrwała musisz pamiętać, że Twoja pomoc jest bardzo ważna. Z racji pandemii i tego, że wszyscy potrzebujemy się znowu spotkać na konwentach organizatorzy postanowili, że nikt nie będzie musiał płacić za udział w Foconie. Jednak ze względu na koszty organizacji postanowili dać możliwość zakupienia biletu tym, którzy mają na to ochotę. Dzięki temu dołączysz Foconowy bilet do swojej kolekcji oraz zrobisz coś dobrego – Twoja wpłata za bilet sprawi, że Focon będzie jeszcze lepszy! Dlatego zachęcamy do wejścia na stronę www.focon.pl i przejścia do sklepu. A tam już po prostu wybierz opcję, która Cię najbardziej interesuje – od 17 zł za zwykły bilet, przez 49 za bilet limitowany i numerowany do 100 zł za elektroniczny bilet wraz z miejscem na Ścianie Chwały. Warto też zauważyć, że organizatorzy informują, że wszystkie materiały z konwentu będą nagrywane i później publikowane w ich mediach, ale nie na raz a sukcesywnie przez czas pozostały do następnej edycji. Natomiast wszyscy, którzy zdecydują się wesprzeć Focon zakupem biletów dostaną ekskluzywny dostęp do całego nagranego materiału w ciągu maksimum 2 tygodni od samego wydarzenia.

Redakcja Administrator