KsiążkiKsiążki nowości

Poezja Edgara Allana Poe w dwóch językach od Vesper!

Pod koniec września nakładem Wydawnictwa Vesper ukaże się obszerna, dwujęzyczna, bogato ilustrowana antologia poezji autorstwa Edgara Allana Poe – Miasto w morzu i inne utwory poetyckie.

Arcymistrz literackiej grozy w swej mniej znanej, ale niemniej zachwycającej odsłonie. Wyboru utworów do tego ekskluzywnego wydania dokonał Maciej Płaza, który opatrzył je także posłowiem. Książa będzie dostępna w twardej oprawie, w klasycznych przekładach m. in. Włodzimierza Lewika, Antoniego Lange czy Zenona Przesmyckiego. Autorem ilustracji, w tym także okładkowej, jest niemiecki artysta tworzący w pierwszej połowie XX wieku – Hugo Steiner-Prag. Całości dopełni, dedykowana, klimatyczna zakładka.

Edgar Allan Poe (1809-1849) to najwybitniejszy poeta amerykańskiego romantyzmu. Arcymistrz formy, niezrównany stylista, a także twórca o otchłannej, mrocznej wyobraźni. W swoich wierszach i poematach – podobnie jak w opowieściach grozy – opiewał miłość i piękno, ale też dzielił się tym, czego nie poskąpiło mu krótkie, tragiczne życie: smutkiem, tęsknotą i lękiem przed śmiercią.

 
Damian Drabik Administrator

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.