KsiążkiKsiążki nowości

Jesienne nowości Wydawnictwa Albatros! Hill, Coben, King, Sparks

Wiele dobrego znajdzie się w jesiennej ofercie Wydawnictwa Albatros, pośród której tradycyjnie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zaczniemy od rewelacyjnej Dziwnej pogody – czterech fascynujących minipowieści Joego Hilla. Jeszcze we wrześniu Głód Almy Katsu przybliży czytelnikom opowieść o amerykańskich pionierach, którzy marzą o dostatnim życiu w Kalifornii, a kończą tragicznie w pokrytych śniegiem górach Sierra Nevada – to jeden z najtragiczniejszych epizodów w historii Stanów zjednoczonych. Nowe powieści Nicholasa Sparksa, Harlana Cobena i Stephena Kinga z pewnością zrekompensują nam ciemne i zimne jesienne wieczory.

Jenny Blackhurst, która wiosną dołączyła do naszych autorek thrillerów, jesienią powróci z kolejnym porywającym tytułem. Czarownice nie płoną to opowieść o dziewczynce, która jako jedyna przeżyła pożar rodzinnego domu. Jest nieszczęśliwa i zagubiona. A może jednak śmiertelnie groźna…? Na wielbicieli błyskotliwie inteligentnej klasyki literatury czeka zbiór wszystkich opowiadań Kurta Vonneguta – zachęcają wydawcy.

Czytelnicy, niezależnie od wieku, powinni sięgnąć po rewolucyjny poradnik Sposób na alzheimera dr Deana Sherzai i dr Ayeshy Sherzai, którzy przygotowali przełomowy program dla osób w każdym wieku, pomagający przeciwdziałać utracie pamięci i ograniczać jej tragiczne skutki.

Dziwna pogoda. Joe Hill – 5 wreśnia

Joe Hill, jeden z najlepszych amerykańskich autorów horrorów, stawiany jest na równi z takimi pisarzami, jak Peter Straub, Neil Gaiman czy Jonathan Lethem. W Dziwnej pogodzie, frapującej kronice niekończącej się wojny między dobrem i złem, sprawnie obnaża mrok kryjący się pod powierzchnią codziennego życia. Swoim mistrzowskim piórem przesuwa granice gatunku na nowe terytoria.

Zabierając czytelników w nieznane, Joe Hill, literacki alchemik, skupia się w swoich czterech mini powieściach na najważniejszych elementach ludzkiej egzystencji: pamięci i niepamięci, wyobrażeniach i fantazjach, bestialstwie i bezradności, lęku i brawurze, deszczu i wietrze, śmierci i życiu, marzeniach… i koszmarach.

joe hill dziwna pogoda

Głód. Alma Katsu – 19 września

Fascynująca powieść Almy Katsu nawiązuje do jednego z najbardziej przerażających wydarzeń w historii Ameryki. Autorka owija historię, która wydarzyła się naprawdę, w ciasny kokon horroru z elementami paranormalnymi. Atmosfera wiszącego nad bohaterami fatum staje się tak gęsta i lepka, jak śnieg, który uniemożliwia pionierom dalszą wędrówkę. Porównywany z legendarnym „Terrorem” Dana Simmonsa „Głód” będzie najmocniejszą lekturą tej jesieni!

Tańczące martwe dziewczynki. Graham Masterton – 19 września

W szkole tańca w centrum Cork wybucha pożar. Trzynaście utalentowanych dziewcząt ginie w płomieniach. Prowadząca śledztwo nadinspektor Katie Maguire dopatruje się w tym celowego działania i łączy pożar z innymi nawiedzającymi wcześniej miasto. Zwłaszcza z jednym, którego ofiary już nie żyły, kiedy pojawiły się pierwsze płomienie. Żeby znaleźć sprawcę, musi wejść w nowy dla niej świat irlandzkiego tańca ludowego – pełen nieposkromionych ambicji i zawiści – i stawić czoło najbardziej bezwzględnemu zabójcy, z jakim miała dotąd do czynienia.

Modlitwa do morza. Khaled Hosseini – 19 września

„Modlitwa do morza” to monolog ojca pochylonego nad śpiącym synem, wpatrzonego w morze rozciągające się przed nimi, tuż przed tragiczną w skutkach podróżą do Europy, która miała odmienić ich losy, a przyniosła śmierć. Ojciec, snując swoją opowieść, w uderzający sposób zestawia ze sobą dwa światy – piękny, który przepadł, i okrutny, który przyniosła wojna. Dawny, idylliczny obraz rodzinnego miasta Hims w Syrii jest już tylko śladem w pamięci. Bezpieczny dom znalazł się w strefie działań wojennych. Walki obróciły miasto w zgliszcza. Zostały ruiny, ogień, zniszczenie. I wspomnienia.
Sposób na Alzheimera. Dean Sherzai – 19 września

Choroba Alzheimera dotyka ponad 47 milionów ludzi na całym świecie. Niewielu z nas jednak wie, że można zmniejszyć ryzyko zachorowania, a nawet powstrzymać objawy choroby. Opierając się na wynikach badań klinicznych, dr Dean Sherzai i dr Ayesha Sherzai przygotowali przełomowy program dla osób w każdym wieku, pomagający przeciwdziałać utracie pamięci i ograniczać jej tragiczne skutki.

Nie odpuszczaj. Harlan Coben – 3 października

Detektyw Napoleon „Nap” Dumas z przedmieść New Jersey w ostatniej klasie szkoły średniej stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie Maura, dziewczyna, którą Nap uważał za miłość swojego życia, zniknęła bez śladu. Przez piętnaście lat Nap Dumas bezskutecznie szukał ukochanej Maury. I liczył na wyjaśnienie zagadkowej śmierci brata. Wygląda na to, że wkrótce uda mu się poznać tajemnice sprzed lat.

Czarownice nie płoną. Jenny Blackurst – 3 października

Ellie jako jedyna ocalała z pożaru, który zabił całą jej rodzinę. Doktor Reid jest przekonana, że to po prostu załamane i wściekłe dziecko, które stara się poradzić sobie ze stratą. Ale zarówno przybrani rodzice Ellie, jak i nauczyciele zaczynają się jej bać, bo kiedy dziewczynka traci panowanie nad sobą, dzieją się niewytłumaczalne i złe rzeczy…

Opowiadania wszystkie. Kurt Vonnegut – 17 października

Ponad połowa utworów Vonneguta to krótkie formy, które jednak nigdy dotąd nie zostały zebrane. W tomie Opowiadania wszystkie pogrupowano tematycznie dziewięćdziesiąt osiem opowiadań napisanych między 1941 a 2007 rokiem. Znalazły się wśród nich zarówno teksty wcześniej publikowane w rozmaitych antologiach, jak i te, które do tej pory wyszły jedynie w czasopismach lub w internecie. Pięć opowiadań mistrza ukaże się drukiem po raz pierwszy. Ich wyboru dokonali wieloletni przyjaciele autora i wykładowcy akademiccy, Dan Wakefield i Jerome Klinkowitz, a zebrane historie prezentują pełną gamę atrybutów Vonneguta: dowcip, humor, inteligencję, głęboki humanitaryzm i artyzm. Ten zbiór to niezwykła uczta dla znawców literatury, wiernych fanów i nowych czytelników tego autora.

Z każdym oddechem. Nicholas Sparks – 17 października

Hope jest w rozterce. Skończyła 36 lat, od sześciu lat ma chłopaka, ale na ślub raczej się nie zanosi. Tymczasem u jej ojca właśnie zdiagnozowano poważną chorobę. Hope postanawia więc odciąć się od wszystkiego, spędzić tydzień w wakacyjnym domku w Sunset Beach i zastanowić się nad swoją przyszłością. Tru, urodzony w Zimbabwe przewodnik safari, pojawia się w Sunset Beach, by poznać ojca i dowiedzieć się więcej o młodości matki. Gdy ścieżki dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się krzyżują, wybucha pomiędzy nimi żarliwe uczucie. Wkrótce oboje staną przed trudnym wyborem: oddać się miłości czy spełnić obowiązek wobec rodziny? Posłuchać głosu serca czy rozsądku?

Uniesienie. Stephen King – 14 listopada

Scott Carey wciąż traci na wadze. Świetna wiadomość dla kogoś, kto zawsze miał lekki problem z otyłością! Tylko że on wygląda wciąż tak samo. Nikt z jego otoczenia nie uwierzyłby, że waga, na którą codziennie wchodzi, za każdym razem pokazuje mniej kilogramów. Niezależnie od tego, ile Scott zje i co na siebie włoży. Nawet hantle, które w momencie ważenia trzyma w rękach, nie mają żadnego wpływu na jego wagę. Jak gdyby otaczał go kokon nieważkości.

Scott podchodzi do całej sprawy ze stoickim spokojem, bo, o dziwo, czuje się wspaniale, jakby jego przedziwna przypadłość wyzwalała w nim wszystko co najlepsze. Nawet kiedy zdaje sobie sprawę, że tajemniczy proces przyśpiesza i Godzina Zero być może nadejdzie znacznie szybciej, niż przewidywał. Ale zanim to nastąpi…

Damian Drabik Administrator

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.