Książkirecenzja książka

Robert A. Heinlein. Żołnierze Kosmosu – recenzja

Robert A. Heinlein jest autorem wielu wspaniałych powieści science fiction. Jego książki ukazują się w Polsce w ramach dwóch wielkich cyklów klasycznej fantastyki. Mowa oczywiście o Artefaktach wydawnictwa MAG i Wehikule Czasu wydawnictwa Rebis.

Książka Żołnierze Kosmosu, którą można nabyć wśród innych nowości na TaniaKsiazka.pl, trafia do czytelników  w ramach tego pierwszego cyklu. Akcja powieści rozgrywa się w przyszłości, w której ludzkość skolonizowała wiele planet. Głównym bohaterem jest Johnnie Rico, młody człowiek, który zaciąga się do wojska, aby zostać pełnoprawnym obywatelem Federacji. Szybko jednak zostaje wysłany na front wojny, gdzie ludzkość musi stawić czoła Robalom.

Powieść jest pełna akcji i przygód, ale porusza również ważne tematy, takie jak: znaczenie wolności, obowiązek obywatelski i koszty wojny. Autor nie pomija również refleksji nad tak ważnymi elementami jak: ludzkie sumienie czy istota człowieczeństwa. Powieść jest pełna filozoficznych przemyśleń, które rewelacyjnie wplecione zostały w tę militarystyczną historię.

Żołnierze kosmosu to klasyka literatury science fiction, która została przełożona na wiele języków i sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Doczekała się również wielu ekranizacji. Śmiało można powiedzieć, że jest to najlepsza powieść Heinleina, w której przedstawia on swoją wizję przyszłości, w której zjednoczona ludzkość walczy o swoją wolność.

Żołnierze Kosmosu, to jedna z tych powieści z przed lat, które się nie starzeją. Czytając ją współcześnie nie mamy nawet przez chwilę wrażenia, że napisana była ponad sześćdziesiąt lat temu. To dobrze napisana, wciągająca i poruszająca powieść, która na pewno zapadnie w pamięć. Polecam ją wszystkim fanom literatury science fiction.

Żołnierze Kosmosu
Autor: Robert A. Heinlein
Gatunek: science fiction
Wydawnictwo: Mag
Seria: Artefakty
Data premiery: 12 maja 2023

 

 

Książkę „Żołnierze Kosmosu” można kupić w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.