filmnews film

Przedpremierowe pokazy w Kinie Amondo

Na najbliższy weekend zapowiadana jest brzydka pogoda dlatego KINO AMONDO, przygotowało dla warszawiaków specjalną atrakcję. W sobotę, 25 sierpnia kino zaprasza na filmy, które swoją premierę będą miały dopiero jesienią i zimą.

Widzowie tego dnia w AMONDO zobaczą:

MŁODOŚĆ ASTRID – (biografia Astrid Lindgren, zdobywca Nagrody Głównej na tegorocznym Transatlantyku)

Porywająca biografia ikony literatury młodzieżowej Astrid Lindgren. Film prezentowany był na Gali Specjalnej ostatniego Berlinale. Zdobył również główną nagrodę na tegorocznym Transatlantyku.

UTOYA, 22 LIPCA – (dramat opowiadający o najczarniejszym dniu współczesnej Norwegii, nagrodzony przez Jury Ekumeniczne na ostatnim Berlinale)

Kilka godzin po zamachu w Oslo szaleniec otworzył ogień do obozowiczów, zabijając 69 osób i raniąc ponad 100. Film otwierają dokumentalne ujęcia eksplozji, po których następuje próba odtworzenia doświadczeń ofiar drugiego zamachu. Scenariusz powstał na bazie prawdziwych zeznań ocalałych.

WALC W ALEJKACH (wyróżniony dwiema nagrodami na tegorocznym MFF w Berlinie: nagrodą Gildii Filmowej oraz nagrodą Jury Ekumenicznego)

Uhonorowany Nagrodą Jury Ekumenicznego oraz Nagrodą Gildii Filmowej na 68. MFF w Berlinie, nowy film Thomasa Stubera, reżysera „Herberta” i serialu „Miejsce zbrodni”. Główne role w tym niezwykle romantycznym, a zarazem realistycznym filmie wspaniale odtwarzają Franz Rogowski, znany z również pokazywanego na Berlinale 2018 i dystrybuowanego przez Aurora Films „Tranzytu”, oraz Sandra Hüller, gwiazda nominowanego do Oscara „Toniego Erdmanna”.

RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ (kino kulinarne dla entuzjastów kuchni azjatyckiej)

Masato mieszka w Takasaki w Japonii i jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego ojca chłopak znajduje walizkę wypełnioną pamiątkami. Wśród nich jest między innymi czerwony notatnik. Należał on do jego matki, która pochodziła z Singapuru i zmarła, gdy Masato miał zaledwie 10 lat. Przeczucie każe mu udać się w podróż do rodzinnego kraju matki, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku rodziców. Na miejscu chłopak niespodziewanie odnajduje swoją babcię, która jak się okazuje, posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców chłopaka. Obydwojgu w leczeniu emocjonalnych ran pomagać będzie niezwykła, azjatycka kuchnia.

 

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.