hotKsiążkiKsiążki nowości

The Disaster Artist. Moje życie na planie „The Room” – zapowiedź

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiada książkę The Disaster Artist. Moje życie na planie „The Room”, na podstawie której powstał film o tym samym tytule w reżyserii Jamesa Franco. Książka, która ukaże się na początku lipca, przedstawia wydarzenia, które rozgrywały się na planie najlepszego złego filmu świata! Mowa oczywiście o „The Room” Tommiego Wiseau.

Niezwykła opowieść o Tommym Wiseau – pewnym niezwykle bogatym człowieku w nieokreślonym wieku i o niejasnym pochodzeniu (najprawdopodobniej z Poznania!), który w 2003 roku nie tylko napisał, wyprodukował oraz wyreżyserował słynny film The Room, ale także odegrał w nim główną rolę. Produkcja kosztująca 6 milionów dolarów zarobiła zaledwie 1800 dolarów i po dwóch tygodniach zniknęła z kin. Dziś znana jest jako najgorszy film świata i stanowi fenomen na skalę światową.

Nie trzeba jednak znać ani lubić The Room, aby pokochać historię o tym, jak Tommy Wiseau wbrew wszelkim zasadom sztuki i biznesu osiągnął swój wymarzony cel – sławę. The Disaster Artist opowiada o spotkaniu i przyjaźni dwóch aktorów kultowego filmu, Tommy’ego Wiseau oraz Grega Sestero. To nie tylko przezabawny portret niecodziennego celebryty, ale także wciągająca i poruszająca opowieść o spełnianiu marzeń.

Książka znalazła się na liście bestsellerów „New York Times”, a James Franco nakręcił na jej podstawie film nagrodzony dwoma Złotymi Globami i nominowany do Oscara.

To może być najważniejsza książka w dziejach literatury.
„The Huffington Post”

 

mecha1 Administrator