KsiążkiKsiążki nowości

Majowe nowości Wydawnictwa Albatros

Wydawnictwo Albatros prezentuje majowe nowości wydawnicze – ciekawe premiery i atrakcyjne wznowienia. Wśród najgłośniejszych tytułów są „Zanim pozwolę ci wejść” Jenny Blackhurst, powiększającej serię kobiecych thrillerów Wydawnictwa czy „Bar pod kogutem” Johna Grishama. Interesującą pozycją będzie również „Sekret listu” Lucindy Riley.

Zanim pozwolę ci wejść – Jenny Blackhurst – 9 maja

„Zanim pozwolę ci wejść”, to druga z kolei powieść młodej brytyjskiej autorki, psycholożki z wykształcenia, i pierwsza, która ukazuje się w Polsce. Książka dołącza do serii bestsellerowych thrillerów, w której ukazały się już książki tak lubianych i rozpoznawanych autorek, jak B.A. Paris, Alex Marwood czy Tana French. Jenny dorastała i mieszka w brytyjskim Shropshire, otoczona rodziną i przyjaciółkami. Zafascynowana tym, jak różnorodne i pełne temperamentu kobiety ją otaczają, dodała do więzów przyjaźni parę pilnie strzeżonych tajemnic i stworzyła pasjonujący thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Duchy zagłady – Graham Masterton – 11 maja

Klasyka horroru. Kobieta z wyprutymi wnętrznościami, rozszarpani na strzępy i poćwiartowani ludzie to pierwsze ofiary tajemniczej zjawy, która niespodziewanie pojawia się w Ameryce, niosąc śmierć i zniszczenie. Walka z demonem, swobodnie przemieszczającym się w czasie i przestrzeni, wydaje się beznadziejna. Jasnowidz Harry Erskine jest przekonany, że to kolejne wcielenie straszliwego Misquamacusa, wyrównującego rachunek za wszystkie krzywdy doznane przez Indian od białych. Apokalipsa zatacza tymczasem coraz szersze kręgi. Wielkie miasta – Las Vegas, Chicago, Nowy Jork – zamieniają się w sterty gruzów całe budynki wraz z ludźmi zostają wciągnięte w głąb ziemi. Harry, jego duchowy przewodnik, indiański szaman Śpiewająca Skała oraz dawna przyjaciółka Karen stają do śmiertelnej rozgrywki z potworem, którego w przeszłości dwukrotnie udało im się pokonać…

Krew Manitou – Graham Masteron – 11 maja

W Nowym Jorku szaleje „wampirza epidemia”. Jej ofiary podrzynają gardła innym ludziom, a następnie wypijają ich krew. Liczba morderstw idzie w setki, w mieście wybucha panika. Wirus przenosi się drogą płciową, a zarażeni mają niezaspokojony apetyt na seks. Do walki z wampirami staje jasnowidz Harry Erskine, posiadający zdolność nawiązywania kontaktu ze światem dusz. Pomaga mu duchowy przewodnik, indiański szaman Śpiewająca Skała, który przed laty stoczył pojedynek z najgroźniejszym z demonów, Misquamacusem. Okazuje się, że Misquamacus powrócił w nowej postaci. W XIX wieku pewien biznesmen, z zemsty za zamordowanie rodziny przez Indian, sprowadził z Rumunii do Ameryki wampiry, które przetrwały w stanie uśpienia i odrodziły się 11 września 2001 roku, po ataku na World Trade Center…
Chłopiec z latawcem – Khaled Hosseini – 18 maja

Afganistan, lata 70. ubiegłego wieku. Dwunastoletni Amir, syn zamożnego Pasztuna z Kabulu, wychowujący się w domu bez kobiet, robi wszystko, by zyskać uznanie w oczach ojca. To główny cel, jaki mu przyświeca, gdy startuje w zawodach w puszczaniu latawców. Zwycięstwo zawdzięcza Hasanowi – służącemu i towarzyszowi zabaw. Kiedy jednak ten potrzebuje pomocy, Amir tchórzy i nie staje w jego obronie. Co więcej, w perfidny sposób doprowadza do sytuacji, w której Hasan musi opuścić ich dom. Ćwierć wieku później Amir mieszka w USA. Został pisarzem i wiedzie dostatnie życie, lecz nie odstępuje go poczucie winy i świadomość własnej zdrady. Los daje mu szansę na odkupienie.

Tysiąc wspaniałych słońc – Khaled Hosseini – 18 maja

Głęboko poruszająca historia o rodzinie, przyjaźni i ocaleniu dzięki miłości, rozgrywająca się na tle dramatycznych wydarzeń w Afganistanie. Jedna z najwyżej ocenianych, najgłośniejszych i najchętniej czytanych powieści pierwszej dekady XXI wieku. Niekwestionowany bestseller nr 1 w ponad 20 krajach świata, sprzedany w imponującej ilości ponad 10 milionów egzemplarzy.

 

 

Igła – Ken Follett – 21 maja

Rok 1944 r. Alianci szykują się do inwazji. Niemcy otrzymują od swoich szpiegów informacje, że lądowanie nastąpi w Calais, i to wkrótce. Jednak wywiad Hitlera nie wie, że większość ich agentów w Wielkiej Brytanii została wyłapana, a napływające „od nich” meldunki są częścią starannie zaplanowanej akcji dezinformacyjnej – mistyfikacji, jakiej dotąd nie widział świat.

 

 

Geniusz. Gra – Leopold Gout – 23 maja

Dwustu geniuszy w walce na umysły. Mają trzy dni i trzy noce, aby rozwiązać dwa zadania. Ten, kto zwycięży w Godzinie Zero, uzyska wszystkie potrzebne środki, żeby założyć własne laboratorium badawcze w dowolnym miejscu na Ziemi.

 

 

 

Bar pod kogutem – John Grisham – 23 maja

Zola, Mark i Todd Mark, Todd i Zola zdecydowali się na studiowanie prawa, bo chcieli zmienić świat, sprawić, aby stał się lepszym miejscem. Teraz, jako studenci trzeciego roku, zgodnie dochodzą do wniosku, że opinia o nieograniczonych możliwościach kariery prawniczej to mit. Czeka ich spłacanie kredytów studenckich, dyplom ich uczelni ma niewielką wartość, a w Waszyngtonie roi się od młodych prawników szukających pracy, więc o pracy w renomowanej kancelarii mogą co najwyżej pomarzyć.

 

Lucinda Riley – Sekret listu – 23 maja

W przeddzień ślubu księcia Harry’ego z amerykańską aktorką Meghan Markle, autorka bestsellerowego cyklu „Siedem Sióstr” zaskakuje swoje czytelniczki porywającą powieścią o sekretnym liście, który może zagrozić stabilności brytyjskiego tronu.

 

 

Pokuta – Ian McEwan – 28 maja

W pewien upalny ranek 1935 roku trzynastoletnia Briony Tallis jest przypadkowym świadkiem sceny miłosnej między swoją starszą siostrą, Cecilią, a synem sprzątaczki, Robbiem. Wyobraźnia podsuwa jej najrozmaitsze interpretacje tego, co widziała. W końcu dziewczynka na głos wyraża to, co sobie dopowiedziała, i skazuje w konsekwencji niewinnego człowieka na więzienie. To ostatni wieczór, kiedy rodzina Tallisów stanowi jedność.

 

Rodzina Borgiów – Mario Puzo – 28 maja

Intrygi rodziny, której nazwisko zawsze było synonimem władzy, korupcji i zbrodni – niesławnych Borgiów. Na tle barwnego zgiełku włoskiego renesansu rozgrywa się partia śmiertelnej gry, której stawką jest władza nad centrum świata – Rzymem. Opowieść o korupcji, chciwości, zdradzie i grzechu.

 

 

 

 

mecha1 Administrator