KsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź China Mieville – Ostatni dni Nowego Paryża

W drugiej połowie stycznia na polskim rynku za sprawą Wydawnictwa Zysk i S-ka zadebiutuje najnowsza powieść Chiny Mieville’aOstatnie dni Nowego Paryża. To zupełna świeżość w jego twórczości. Surrealistyczny thriller o wojnie, której nigdy nie było i o próbie przetrwania w mieście po niewyobrażalnym kataklizmie.

Rok 1941. W ogarniętej wojennym chaosem Marsylii zjawia się Jack Parsons, amerykański inżynier i adept sztuk tajemnych. W kryjówce antynazistowskiej organizacji spotyka członków ruchu oporu, w tym André Bretona, czołowego teoretyka surrealizmu. Podczas dziwnych gier towarzyskich rozgrywanych przez niepokornych dyplomatów, wygnanych rewolucjonistów i awangardowych twórców Parsons za pomocą swego wynalazku odnajduje i gromadzi nadzieję. A jednak wbrew intencjom doprowadza do uwolnienia mocy zrodzonej ze snów i koszmarów, zmieniając losy wojny i świata na zawsze.

Rok 1950. Thibaut, samotny bojownik surrealistów idzie ulicami nawiedzonego Paryża, gdzie naziści i członkowie ruchu oporu zmagają się w ciągłym konflikcie, a po ulicach przechadzają się żywe obrazy i manifestacje tekstów literackich, a także istoty z głębi piekieł. Aby wydostać się z miasta, musi połączyć siły z Sam, amerykańską fotografką, próbującą utrwalić obraz zrujnowanego Paryża, a oboje znajdą sprzymierzeńca w postaci enigmatycznego symbolu łączącego w sobie przypadek i bunt: wyrafinowanego trupa…

Tytuł oryginału: The Last Days of New Paris
Przekład: Krystyna Chodorowska
Stron: 203
Format: 135×205 mm
Wydanie: I
Seria: –
Oprawa: miękka
Gatunek: science fiction
ISBN: 978-83-8116-233-3
Cena detaliczna: 32,90 zł

mecha1 Administrator