Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Michael Connelly. Ołowiany Wyrok – recenzja

Ołowiany Wyrok to drugi tom przygód Mickey’a Hallera, prawnika z Lincolna. Jest to także kolejny tom przygód Harry’ego Boscha. Powieść ta miała premierę trzynaście lat temu, jednak nadal potrafi zaintrygować. Równolegle z premierą serialu Netflixa, wydawnictwo Sonia Draga postanowiło wznowić tę historię. Dzięki temu miłośnicy „prawnika z lincolna, będą mogli poznać dalsze prawnicze losy.

Po wydarzeniach z tomu pierwszego, Mickey miał prawie dwuletnią przerwę w pracy. Teraz jednak wraca, a trafia mu się kolejna sprawa życia. Zostaje obrońcą hollywoodzkiego producenta filmowego, Waltera Elliota. Jego poprzedni obrońca ginie jednak w tajemniczych okolicznościach. Dla Hallera to kolejna okazja do zarobienia ogromnych pieniędzy i ponownego zaistnienia w mediach. Liczyć się jednak musi z faktem, że zabójca Vincenta, może przyjść również po niego.

Tu wkracza do akcji Harry Bosch.

To właśnie on jest przekonany o winie Elliota. Jest on zdeterminowany by znaleźć zabójcę prawnika. Nie może jednak dogadać się z Hallerem. Sytuacja zaczyna się jednak wymykać spod kontroli. Gdy stawka wyraź nie zaczyna wzrastać a niebezpieczeństwo staje się coraz bardziej realne, jedynym wyjściem jest połączenie sił. Dwaj samotnicy zaczynają współpracować.

Ołowiany wyrok łączy w sobie dwóch najpopularniejszych bohaterów Connelly’ego. Krzyżują się tu losy Mickey’a Hallera i Harry’ego Boscha. Zawiła intryga, niebezpieczny morderca i dwa niesamowite charaktery, które dążą do wspólnego celu, mimo że na każdym niemal kroku się odpychają. Niczym bieguny magnesu.

Czytanie o przygodach tych dwóch bohaterów to niesamowita frajda. Boscha już znamy dobrze, ale Hallera dopiero poznajemy. Autor mocno rozwija jego postać. Ich współpraca nie należy do łatwych, jednak rozsądek i dobro społeczne bierze górę nad ich odmiennym podejściem do spraw. Całą historię pochłania się wręcz jednym tchem. Jest zawiła, a zarazem prosta i przystępna. jest to czysta rozrywka, która równocześnie potrafi zaangażować emocjonalnie.

Ołowiany Wyrok
Autor: Michael Connelly
Cykl: Mickey Haller / Harry Bosch
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: thriller sądowniczy, kryminał
Data wydania: 22 czerwca 2022

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU SONIA DRAGA

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.