Katarzyna Bonda nowa książka – Nikt nie musi wiedzieć

Już 5 maja nakładem Wydawnictwa Muza ukaże się nowa książka Katarzyny Bondy Nikt nie musi wiedzieć. Po niemal 10 latach przerwy, Bonda prezentuje kolejną część uwielbianej przez czytelników (i wyczekiwanej!) serii o psychologu śledczym – Hubercie Meyerze.

Telewizor i bateria tequili. Tak Hubert Meyer postanawia spędzić urlop. Ten plan się jednak nie powiedzie. Już pierwszego dnia wizytę składają mu policjanci razem z prokurator Weroniką Rudy. Żeby ocalić policjanta przed grożącą mu karą, Meyer ma sporządzić ekspertyzę, która skieruje śledztwo na lewe tory. Potrzebna jest jednak „przykrywka”, zastępcza sprawa, nad którą śledczy będą oficjalnie pracować.Wybór pada na morderstwo w Mosznej, gdzie na drodze prowadzącej do zamku porzucono zmasakrowane ciało dziewiętnastoletniego Artura.

Kiedy para śledczych próbuje odkryć tożsamość sprawcy, ten dokonuje kolejnych zbrodni. Od tej chwili Meyer i Rudy krążą pomiędzy Śląskiem a Moszną, przesłuchując świadków, ale linia tropu wciąż się urywa. Za murami starego zamku aż buzuje od konfliktów. Morderca zdaje się być na wyciągnięcie ręki, ale zeznania świadków wzajemnie się wykluczają. Meyer szybko orientuje się, że wszyscy z przesłuchiwanych mają coś do ukrycia i niemal każdy mataczy. Rozpoczyna się nierówna walka, w której nawet najmniejszy błąd może kosztować życie kolejnych osób…

W „Nikt nie musi wiedzieć” Katarzyna Bonda zachwyca skrupulatnie skonstruowaną intrygą. Czy Meyerowi uda się rozwiązać, najtrudniejszą zagadkę w jego dotychczasowej karierze?