Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Michael Connelly. Po złej stronie pożegnania – recenzja

Po złej stronie pożegnania to dziewiętnasty tom serii o przygodach detektywa Harry’ego Boscha, aktualnie byłego gliniarza z wydziału zabójstw policji Los Angeles. Bohater, który do życia powołany został prawie trzydzieści lat temu, na kartach powieści Czarne Echo, przez ten okres doświadczył mnóstwa niesamowitych i niebezpiecznych przygód związanych z prowadzonymi sprawami, by ostatecznie wylądować po drugiej stronie jako prywatny detektyw. Najnowsza część przygód Boscha ukazała się nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Bosch pracuje jako prywatny detektyw i jako policjant ochotnik w departamencie policji w San Fernando, gdzie zajmuje się nierozwiązanymi sprawami. Jako prywatny detektyw dobiera bardzo ostrożnie swoich pracodawców. Wkrótce otrzymuje zlecenie od jednego z najbogatszych mieszkańców stanu. Sprawa jest bardzo delikatna, a związana z przeszłością miliardera, który stojąc nad grobem nie pozostawia po sobie potomków. Okazuje się bowiem, że jako młody człowiek, mógł mieć nieślubne dziecko. Ustalenie tego faktu zleca Boschowi, zastrzegając działanie w całkowitej tajemnicy.

Bosch przyjmuje zlecenie, jednak szybko okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta, a komplikuje ją tajemnicza śmierć miliardera. W tym czasie jako policjant bada sprawę seryjnego gwałciciela, który od kilku lat pozostaje nieuchwytny. Mimo, że zostawia ślady DNA, w żaden sposób nie może zostać zlokalizowany. Mimo to Bosch wpada na jego trop, co o mały włos nie kończy się tragicznym finałem.
Autor kontynuuje serię, w której do życia powołał bezkompromisowego policjanta stawiającego czoła wszelkim przestępcom, degeneratom  i mordercom działającym w mieście aniołów. Tym razem jednak to nie Los Angeles jest siedliskiem wszelkiego zła, a małe San Fernando. Tu policja ma również pełne ręce roboty, szczególnie,, że cięcia finansowe ograniczają liczę stróżów prawa. Spadający im z nieba Bosch, jako policjant ochotnik, pracujący nieodpłatnie, jest dla nich niemal zbawieniem.

Po złej stronie pożegnania to kolejna mocna i bezkompromisowa powieść Michaela Connelly’ego, w której bohater ponownie musi rozwikłać zagadkę z przeszłości, ale również zmierzyć się z niebezpiecznym przestępcą – gwałcicielem. Fani Boscha mogą również doświadczyć jak przez te trzydzieści lat zmieniają się zasady pracy w policji i metody jej działania, a Harry nadal pozostaje sobą, wierny swoim zasadom. Dinozaur w nowoczesnym świecie.

Po złej stronie pożegnania
Autor: Michael Connelly
Cykl: Harry Bosch
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: thriller, kryminał
Data wydania: 12 sierpnia 2020

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU SONIA DRAGA

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.