Nowa odsłona serii Wehikuł Czasu: „Przestrzeni! Przestrzeni!”

Wydawnictwo Rebis prezentuje nową odsłonę serii Wehikuł Czasu zawierające najciekawsze przykłady klasycznej prozy science-fiction. 17 września będziemy  mieli okazję poznać powieść Harry’ego Harrisona Przestrzeni! Przestrzeni!

Najgłośniejsza z powieści Harrisona, której ekranizacja pt „Zielona pożywka” z Charltonem Hestonem w roli głównej została wyróżniona w 1974 r. nagrodą Nebula.

Na skrajnie przeludnionej, zdegradowanej Ziemi kończy się żywność. Ludzie walczą o jej okruchy ze sobą i szczurami. Nieliczne bogatsze państwa bronią swych zasobów zza umocnień granicznych, a wojna jest poniekąd błogosławieństwem, bo ogranicza liczbę gąb do wyżywienia.

W kilkudziesięciomilionowym głodnym, tonącym w śmieciach nowojorskim megalopolis nie panują już żadne prawa oprócz wilczych. Policja zwykle tylko rozpędza demonstrantów i sprząta po przestępcach. Funkcjonariusz Andy Rusch chce jednak rzetelnie przeprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa. Szukając sprawcy, trafia na ślad przerażającej prawdy o świecie, w którym żyje…

mecha1 Administrator