Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Eugeniusz Korin. Polowanie z Sępem – recenzja

Polowanie z Sępem to literacki debiut dyrektora artystycznego Teatru 6. PiętroEugeniusza Korina. Debiut zaskakujący z dwóch powodów. Po pierwsze jest to mocna sensacyjna historia, a po drugie jest to cholernie dobra historia. Nie dziwi więc fakt, że książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego, które raczej sygnuje swoim logo ambitne i wyraziste pozycje.

Akcja Polowania z Sępem zaczyna się od pewnej retrospekcji z życia głównego bohatera, która ukazuje jak jego późniejsze losy zostały uwarunkowane. Następnie przechodzimy do współczesnych wydarzeń, gdy dorosły już Aleksander Wolin zwany Sępem pracuje w Biurze Spraw Wewnętrznych Policji i zajmuje się najtrudniejszymi przypadkami. Gdy po jednej z akcji wraca do Warszawy, zostaje wezwany do biura komendanta głównego policji. Otrzymuje zadanie odszukania zbiegłego więźnia. Jego partnerem zostaje zasłużony zastępca dyrektora CBS – inspektor Bożek.

Sprawa, nad którą mają pracować jest nie tylko skomplikowana, ale również będzie to sprawa honoru dla stołecznej policji. Więzień, którego mają bowiem odnaleźć, uciekł ze swojej rozprawy nie tylko spod policyjnej obstawy, ale i na oczach telewizyjnych kamer. Najgorsze jednak w tym ws