Kryminalna KulturacjaKsiążkiKsiążki nowości

Kryminalne Spotkania Literackie 25-31 marca

Na jakie wydarzenia literackie mogą liczyć w najbliższym czasie miłośnicy kryminałów i thrillerów? Jakich autorów będzie można spotkać w wybranych miastach? Prezentujemy przegląd najbliższych imprez literackich ze zbrodnią w tle.

28 marca – LUBLIN – Spotkanie z Przemysławem Semczukiem

Przemysław Semczuk – Dziennikarz, publicysta zajmujący się głównie historią PRL. Publikował na łamach tygodników „Newsweek” i „Wprost”, obecnie współpracuje z miesięcznikiem „Wysokie Obcasy Extra”. Autor książek Czarna wołga. Kryminalna historia PRL, Maluch. Biografia, Zatajone katastrofy PRL, Wampir z Zagłębia, Kryptonim Frankenstein. Napisał także powieść kryminalną, której akcja rozgrywa się w Karpaczu, Tak będzie prościej.

Spotkanie 28 marca, godz. 18, Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2)

29-31 marca – GDAŃSK – Gdańskie Targi Książki

Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także okazja do konsolidacji środowiska literackiego i umożliwienia spotkania z nim mieszkańcom aglomeracji gdańskiej.

w programie liczne wątki kryminalne. Będą autorzy z kraju i Islandi, będącej tematem przewodnim imprezy.

Udział w wydarzeniu potwierdzili: Sigríður Hagalín Björnsdóttir, Einar Kárason, Hallgrίmur Helgason, Steinunn Sigurðardóttir, Elísabet Jökulsdóttir, Agata Abramowicz, Karolina Bednarz, Tomasz Błyskosz, Krzysztof Bochus, Dorota Brauntsch, Maciej Brencz, Anna Czerwińska-Rydel, Małgorzata Czyńska, Agnieszka Drączkowska, Jacek Godek, Manuela Gretkowska, Magdalena Grzebałkowska, Marta Guzowska, Patryk Hardziej, Andrzej Januszajtis, Dorota Karaś, Izabella Klebańska, Joanna Krzyżanek, Marek Krajewski, Tomasz Małkowski, Piotr Milewski, Zygmunt Miłoszewski, Elżbieta Pałasz, Emma Popik, Vincent V. Severski, Maciej Siembieda, Paweł Smoleński, Krzysztof Strycharski, Dominik Szczepański, Mariusz Szczygieł, Anna Tomiak, Andrzej Trzeciak i Michał Zawadka.

Wydarzenie organizowane będzie w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, która mieści się na wyspie Ołowianka.

30 marca – WARSZAWA – Biuro Śledcze Svena Jonssona

O godz. 11.30 w kluboksięgarni dziecięcej Badet odbędzie się spotkanie ze Svenem Jönssonem, autorem serii kryminalnej dla dzieci „Feralne Biuro Śledcze”. Poczytamy wraz z pisarzem fragmenty książek „Zatruty spinner” i najnowszej części „Śliska sprawa”. Wykorzystamy dedukcję do odnalezienia ukrytych w księgarni spinnerów. Dowiemy się kto i dlaczego używa pseudonimów, wymyślimy własne. Weźmiemy udział w śledztwie Feralnego Biura śledczego: pobierzemy odciski palców i sporządzimy portrety pamięciowe podejrzanych, przesłuchamy świadków, odkryjemy motywy przestępstwa.

30 marca – POZNAŃ – spotkanie z Katarzyną Puzyńską

Empik Poznań Ratajczaka zaprasza o godz. 16 na spotkanie z Katarzyną Puzyńską, która będzie promować swoją najnowszą powieść „Rodzanice”.

„Rodzanice” (Wydawnictwo Prószyński Media) to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

mecha1 Administrator