Nowy Batman z datą premiery!

Nową wersję filmowego Batmana Warner Bros i DC planują już od lat, ale produkcja regularnie napotyka kolejne problemy. Początkowo film miał reżyserować Ben Affleck, jednocześnie odtwórca tytułowej roli w uniwersum (Batman v Superman; Liga Sprawiedliwości). Ostatecznie jednak Afflecka odsunięto od projektu, a na stołek reżysera trafił Matt Reeves, twórca Wojny o Planetę Małp. Teraz studio ogłosiło oficjalną datę premiery produkcji – będzie to 21 czerwca 2021 roku!
W międzyczasie okazało się, że Affleck porzucił w ogóle rolę Batman. Tłumaczono że film Reevesa nie będzie wchodził w skład uniwersum, lecz będzie odrębną produkcją podobnie jak nadchodzący Joker. Teraz jednak znów mówi się, że jednak film będzie częścią uniwersum, ale nadal nie uwzględniany jest Ben Affleck – historia ma się skupiać na losach młodego Bruce’a Wayne’a.

Reeves w dalszym ciągu pracuje nad scenariuszem. Reżyser chciałby przedstawić Batmana jako Najlepszego Detektywa na świecie – element charakterystyki dotychczas nie wykorzystywany w filmach. Miałby on do rozwiązania arcytrudną zagadkę kryminalną, w której uwzględnieni byliby liczni komiksowi przeciwnicy.

mecha1 Administrator