komiksrecenzja komiks

Dom Slaughterów. Szkarłat – recenzja komiksu

Dom Slaughterów, czyli spin-off komiksu Coś Zabija Dzieciaki, powraca z kolejną odsłoną. Autorem scenariusza jest Sam Johns, który wraz z Letizią Cadonici, którzy kreślą kolejną historię w klimatach YA, osadzoną w jeszcze bardziej mrocznej scenerii. Szkarłat, jak i cała seria ukazuje się nakładem wydawnictwa Non Stop Comics.

Tajemnice są potężniejsze od kłamstw. Potężniejsze nawet od smoków.

Drugi tom Domu Slaughterów to jedna wielka enigma. Ogólnie fabuła jest oczywista, bo pewne rzeczy możemy wywnioskować znając po prostu poprzednie tomy serii. Nie mniej jednak główny bohater, wydarzeni z nim związane jak i działanie samego Zakonu Świętego Jerzego to jedna wielka tajemnica.

Bohaterem tego tomu jest Edwin Slaughter. Praktycznie nic o nim nie wiemy poza faktem, że należy do Szkarłatnych Masek – tajemniczych skrybów zakonu. Nie biorą oni udziału w walkach z potworami. Tym bardziej dziwi fakt, że to właśnie jego zakon wysyła do zbadania dziwnych zjawisk na małej wyspie, gdzie całkiem przypadkowo dzieci tracą wzrok. Tam właśnie rozpoczyna się dla niego abstrakcyjna, ale poważnie niebezpieczna przygoda.

Drugi tom Domu Slaughterów to prawdziwy majstersztyk. Zarówno fabularnie jak i wizualnie. Mrok i lęk wylewa się tu niemal z każdej kartki. Z jednej strony nadal wszystko tu balansuje między jawą a snem, ale efekt ten jest zwielokrotniony. Finalnie dostajemy przerażającą opowieść nie tylko o walce z potworem, ale z własnymi lękami , które potrafią równie mocno i brutalnie nas atakować.

Strona graficzna tej historii jest naprawdę mroczna i przerażająca. Cadonici odwala tu kawał dobrej roboty. Efekt ten potęgują niesamowite kolory, a dopełnia porządna historia. Każdy element tego albumu jest dopracowany do perfekcji. Śmiało można powiedzieć, że to najlepszy tom obu serii, który dalszym historiom wysoko podniósł poprzeczkę.

Dom Slaughterów. Szkarłat
Twórcy: James Tynion IV, Sam Johns, Letizia Cadonici, Werther Dell’Edera
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, horror
Data wydania: 11 października 2023

Egzemplarz można nabyć na Non Stop Comics

https://nonstopcomics.com

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.