hotKryminalna KulturacjaKsiążkiKsiążki nowościpatronattop książka

Bilet dla zabójcy – premiera

Wojciech Wójcik powraca z kolejnym elektryzującym thrillerem. Jeżeli myśleliście, że niczym już was nie zaskoczy? To jesteście w błędzie. Tym razem bohaterowie będą musieli zmierzyć się z Trepanatorem. Wiem, brzmi złowieszczo. Tak jest w rzeczywistości. Brutalna gra właśnie się rozpoczyna, a jej geneza ma miejsce daleko w przeszłości. Świetny thriller i mroczna intryga. Kolejna udana powieść Wojciecha Wójcika, której dumnie patronujemy.

W podziemiach Dworca Centralnego policjanci znajdują zwłoki mężczyzny z rozbitą czaszką. To nie pierwsze tego typu zabójstwo – w podobny sposób w ciągu ostatnich miesięcy zginęły trzy inne osoby. Zamordowanych łączy tylko jedno. Wszyscy regularnie podróżowali tym samym pociągiem relacji Działdowo-Warszawa. Do zespołu śledczego dołącza Olga Bojko z komisariatu kolejowego policji. Wkrótce odkrywa szereg podobieństw między sposobem działania sprawcy ochrzczonego przez media mianem Trepanatora oraz innego seryjnego zabójcy z terenów kolejowych, ujętego ćwierć wieku temu. Człowiek ten przebywa obecnie w „ośrodku dla bestii” i teraz ma dla policji zaskakującą wiadomość. Tylko… czy można mu uwierzyć? Nowym członkiem załogi feralnego pociągu zostaje Kacper Słubicki, który w rodzinnym Działdowie dorobił się opinii wyrzutka Praca na kolei ma sprawić, że stanie na nogi, ale wkrótce wszystko się komplikuje. A Trepanator jest bliżej, niż mogłoby się wydawać…

Wojciech Wójcik – pisarz, autor świetnie przyjętych przez czytelników książek: Nikomu nie ufaj (2016), Garść popiołu (2016), Jezioro pełne łez (2017), Młoda krew (2018), Miałeś tam nie wracać (2019), Himalaistka (2020), Dziedzictwo von Schindlerów (2020), Kurs na śmierć (2021), Krwawe łzy (2021), Trzecia szansa (2022), Martwa woda (2022) i Odmęty śmierci (2023)

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.