Dla Dziecihotkomiksrecenzja komiks

Bajka na końcu świata. Otwarte drzwi – recenzja

Bajka i Wiktoria powracają w kolejnym tomie swoich przygód. Otwarte Drzwi to tytuł ósmego i zarazem tomu Bajki na końcu świata, który niedawno ukazał się na naszym rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu w ramach serii Krótkie Gatki, przeznaczonego dla najmłodszych odbiorców. Autorem jest Marcin Podolec, który powołując te dwie bohaterki do życia na kartach komiksu, sprawił ogromną przyjemność wielu młodym czytelnikom.

Historia rozpoczyna się zaraz po powrocie Wiktorii i Bajki do czasów z przed apokalipsy. Niestety bohaterki trafiają po powrocie do siebie nie wszystko pamiętają. ich wspólnie spędzony czas pozostawia po sobie tylko pewne przebłyski w ich pamięci. Niebezpieczne przygody, które razem przeżyły sprawią, że nawet teraz odnajdą się, a ich przyjaźń będzie nierozerwalna.

Bajka i Wiktoria wędrowały po świecie, który uległ zagładzie, w poszukiwaniu rodziców. W międzyczasie były świadkami niezwykłych wydarzeń, a na swojej drodze spotykały mnóstwo dziwnych, niekiedy tajemniczych postaci i stworzeń. Teraz gdy wróciły do domu i odnalazły swoje miejsce, muszą odnaleźć siebie nawzajem. I choć finał jest szczęśliwy, pozostaje niedosyt że to już koniec. Mimo to przez te osiem tomów bohaterki, a wraz z nimi młodzi czytelnicy, przeżyli mnóstwo fantastycznych przygód.

Stylistyka tomu ósmego jest taka sama jak w poprzednich. I choć wracamy już do rzeczywistości i brakuje tu przede wszystkim dziwnych stworzeń to obrazy nadal są charakterystyczne dla całej serii. Autor operuje tu głównie obrazem i to on wyzwala najwięcej emocji. Monochromatyczne barwy w odcieniach szarości, beżów i brązów skontrastowane są przez wstawki mocnych i wyrazistych kolorów. Dialogów jest bardzo mało i tylko w najważniejszych dla fabuły momentach.

Otwarte Drzwi to piękna historia o spełnionej przyjaźni, a zarazem piękne zwieńczenie całej serii, która niosła ze sobą wiele niesamowitych przygód. Mnóstwo tu ciepłych emocji i pozytywnych aspektów, które pozwolą młodym czytelnikom świetnie się bawić. Dla tych, którzy będą tęsknić za bohaterami, świetna informacja – powstaje serial o przygodach Bajki i Wiktorii! Nie możemy się doczekać.za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Kultura Gniewu

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.