komiksrecenzja komiks

Coś Zabija Dzieciaki. Tom 4 – recenzja

Coś zabija dzieciaki to mroczny komiks autorstwa znanego komiksowego twórcy Jamesa Tyniona IV. Nakładem wydawnictwa Non Stop Comics niedawno ukazał się czwarty tom tej strasznej serii. Pierwsze trzy tomy przedstawiały postać Eriki Slaughter, która ma opanować rzeź dokonywaną przez niewidzialne dla dorosłych potwory.

Z trzech pierwszych tomów wiele dowiadujemy się o Erice i jej przełożonych, a mianowicie o zakonie Świętego Jerzego, który od wieków walczy z potworami karmiącymi się strachem. Z  czasem jednak okazuje się, że ludzie należący do tej organizacji są niekiedy jeszcze większymi potworami. Sprzeciwia się temu Erica, która opuszcza zakon. Tom czwarty nie skupia się jednak na  jej dalszych losach, ale ukazuje jej początki w zakonie.

Erikę poznajemy w chwili, gdy nieznane jej zło morduje jej rodzinę. Jej samej jakimś cudem udaje się powstrzymać potwora. Będąca świadkiem tego wszystkiego łowczyni z zakonu postanawia przygarnąć dziewczynę pod swoje skrzydła. Oczywiście przywódcy organizacji nie są z tego zadowoleni, ale dają jej szansę. Erica będzie musiała poddać się próbie, po której albo dołączy do zakonu, albo zginie.

Tynion prezentuje genezę zakonu Świętego Jerzego

Z kolejnej odsłony historii Tyniona dowiadujemy się nie tylko o początkach Eriki w Zakonie, ale i o genezie samego zakonu Świętego Jerzego. Poznajemy strukturę tej organizacji oraz sposoby jej działania. Nie jest tu już tak krwawo jak w poprzednich tomach, ale nadal jest ciekawie. Na pewno jest to swojego rodzaju przerywnik po sporej ilości akcji przepełnionej krwawymi łowami, ale i swojego rodzaju zapowiedź tego czego możemy się jeszcze spodziewać w przyszłości.

Styl i kolory zaprezentowane w poprzednich tomach nie ulegają zmianie. Twórcy wyszli z założenie, że jeśli coś jest dobre nie należy tego zmieniać. W efekcie dostajemy nadal mroczny klimat, oddający atmosferę grozy, przerażenia i nieznanego, które czeka na młodą, nieświadomą do końca swojej sytuacji dziewczynę.

Tom czwarty zwalnia mocno tempo, ale sama historia nadal wyraźnie potrafi zaintrygować. Jest to nadal dobry horror, który jest elementem większej całości. Świat przedstawiony jest mroczny i przerażający, ukazane w nim wątki nie tylko mają sens przez pryzmat tego, co już widzieliśmy, ale i na pewno tego, co dopiero zobaczymy. Czekamy więc z niecierpliwością.

Coś Zabija Dzieciaki
Twórcy: James Tynion IV, Werther Dell’Edera, Miquel Muerto
Cykl: Coś Zabija Dzieciaki (tom 4)
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, horror
Data wydania: 13 kwietnia 2022

https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.