komiksrecenzja komiks

Injustice. Bogowie pośród nas: Rok drugi – recenzja

Kiedy Joker zabił Lois Lane, a Metropolis doszło do wybuchu atomowego, nikt nie spodziewał się, że wydarzenie to tak mocno wstrząśnie Supermanem, że posunie się on do skrajnych czynów. A jednak rozpacz doprowadza go do szaleństwa, które zostało ukazane na kartach komiksu stworzonego przez Toma Taylora. Rok Drugi ukazał się nakładem wydawnictwa Egmont, a do kupienia jest wraz z wieloma innymi komiksami w księgarni internetowej Tania Książka.

Dramatycznych wydarzeń z finału tomu pierwszego już nie można cofnąć. Ranny Batman ukrywa się przed Supermanem. Green Arrow nie żyje, a w Gotham wprowadzona zostaje godzina policyjna i specjalne jednostki mające pilnować spokoju. Ziemia została w imię pokoju spacyfikowana przez Supermana i jego ludzi. Odbiło się to jednak ogromnym echem w kosmosie. Członkowie korpusu Zielonych Latarni, wyruszają w kierunku planety w celu pojmania Supermana i odwrócenia zaprowadzonych przez niego zmian.

Niestety z Supermenem sprzymierzył się największy wróg Zielonych Latarni – Sinestro. To on ostrzega Człowieka Ze Stali i wraz ze swoim korpusem, staje przeciwko Zielonym Latarniom i Strażnikom. Tym czasem w Gotham powstaje ruch oporu pod przywództwem Batmana. Niestety ich zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale małymi krokami udaje się przejmować władzę w mieście. Do czasu.

Seria Injustice z jednej strony jest fascynująca, a z drugiej odrobinę smutna. Szkoda bowiem oglądać upadek herosa, który zawsze stał po stronie dobra. Jednak czarny sen Batmana, w którym obawiał się takiego rozwoju sytuacji, nadaje pikanterii tej serii, a finał tego albumu jeszcze mocniej nakręca to fabularne zawirowanie. Mimo to komiks ten jest przede wszystkim czysto rozrywkowy, chociaż gdzieś pomiędzy kolejnymi kadrami przewijają się trudne pytania dotyczące między innymi postrzegania sprawiedliwości. Pada także uniwersalne pytanie, czy można zabić jednego człowieka aby ocalić miliony.

Injustice. Bogowie pośród nas: Rok drugi rozkręca się jeszcze bardziej. Giną kolejni obrońcy Ziemi, a Superman jeszcze bardziej pogrąża się w swoim szaleństwie wchodząc na drogę, z której nie ma już odwrotu. Choć zgadzamy się z jego tokiem myślenia, to już z działaniami nie koniecznie. Ta rozterka nakręca działania poszczególnych bohaterów, stojących po obu stronach barykady. Co za tym idzie, czytelnicy dostają emocjonującą historię, która może i nie jest idealna, ale na pewno fascynująca i okraszona kilkoma mocnym zwrotami akcji, które dają nadzieję, na jeszcze lepsze rozwój wydarzeń.

Injustice. Bogowie pośród nas: Rok drugi
Twórcy: Tom Taylor, Jheremy Raapack, Mike S. Miller, Bruno Redondo, Axel Gimenez, Xermanico i inni.
Seria: Injustice
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: komiks, superbohaterowie
Data wydania: 13 kwietnia 2022

Injustice. Bogowie pośród nas: Rok Drugi można nabyć w księgarni taniaksiazka.pl

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI CIEKAWYCH KOMIKSÓW? OBSERWUJ TĘ STRONĘ:

 
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.