KsiążkiKsiążki nowości

Informacja prasowa: Premiera “Kronik Pierwszego Proroctwa” Patryka Jaronia

Już 15 grudnia na półkach największych księgarni stacjonarnych i internetowych w Polsce pojawi się pierwsza część tetralogii fantasy pt. „Kroniki Pierwszego Proroctwa”, opublikowana nakładem wydawnictwa BookEdit. Autor, Patryk Jaroń, przełamuje w niej schematy gatunkowej fantastyki, ukazując chłodny realizm emocji w wyimaginowanym świecie. 

Powieść “Kroniki Pierwszego Proroctwa” Patryka Jaronia to wciągająca historia fantasy, w której przeplatają się humor, mrok, magia i surowość. Autor z jednej strony ukazuje w niej swoje zamiłowanie do mitopoetyckiej fantastyki, a z drugiej do literackiego realizmu ludzkich emocji i charakterów, osadzonego w magicznym świecie.

Prorocze wiatry zmian

Początek powieści rozgrywa się w świecie, który po wojnie i upadku magii stał się jeszcze bardziej niebezpieczny niż wcześniej. Wrogiem ludzi są zarówno inne gatunki zamieszkujące ziemię, jak i sama roślinność. Dlatego ludzkość postanawia schronić się za kamienną granicą, powoli zapominając o zagrożeniach czyhających za nią. Względny spokój zakłóca czas zmian, kiedy możni tego świata przypominają sobie o pierwszym proroctwie. Gdy wiatry zmian zerwą się po czterech stronach świata, nadejdzie czas rozstrzygnięcia, czas ostatecznej próby, która zadecyduje o losach ludzkości. Wspomniane zmiany zmuszają do działania, łącząc losy ludzi, którzy w innej sytuacji nigdy by się nie spotkali. W tym punkcie swój początek ma stworzona przez bogów, ostateczna próba, na którą składają się cztery, równoległe wątki, rozgrywające się w czterech stronach świata: dowodzona przez generała Barsona, śmiertelnie niebezpieczna ekspedycja badawcza mająca na celu wyjaśnienie dziwnego zjawiska zachodzącego w okolicznej puszczy; tajemnica zamarzniętego morza, którą próbuje rozwikłać admirał Reyes; dochodzenie przyczyny nagłego zniknięcia tzw. Dzieci Ziemi, czyli świętej, żyjącej między ludźmi rasy, oraz losy znudzonego, zdawałoby się zwyczajnego, wykładowcy Akademii Magii, którego jedyną cechą wyróżniającą jest pamięć wręcz absolutna.

Zanurzenie w fantastyce i historii

Jestem miłośnikiem szeroko pojętej fantastyki. Nie zamykam się jedynie na książki, ale jestem otwarty też na inne formy, jak filmy, programy czy anime. Zwłaszcza ta ostatnia, często niedoceniana, podsunęła mi niezliczoną liczbę inspiracji i pomysłów. Światotwórstwa uczyłem się zarówno od klasyków gatunku, takich jak Tolkien, Brandon Sanderson, Brian McLellan, Sapkowski, Adrian Tchaikovsky, jak i podczas rozgrywek RPG. Ponadto pasjonuję się rekonstrukcją historyczną. Te dwa upodobania mają swoje zdecydowane odzwierciedlenie w mojej twórczości, w której lubię przeplatać mroczność, magię, surowość, nutkę humoru, połączone z chłodnym realizmem – mówi Patryk Jaroń, autor powieści “Kroniki Pierwszego Proroctwa”.

Książka, wydana w BookEdit, wydawnictwie działającym w modelu self-publishing, będzie dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych od 15 grudnia. Patronami medialnymi powieści są: Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka i portal WTonacjiKultury.pl.

Patryk Jaroń – urodzony w 1990 r., w Skierniewicach. Miłośnik szeroko pojętej fantastyki, kalisteniki i fechtunku długim mieczem. Z iskierką podróżnika w sercu chce zwiedzić świat, poznać nowych ludzi i kultury. W wolnym czasie lubi usiąść do dobrej gry RPG lub interesującego anime i dobrze zjeść.

INFORMACJA PRASOWA: BOOKEDIT

Redakcja Administrator