filmrecenzja filmu

In The Heights. Wzgórza Marzeń – recenzja DVD

In the Heights. Wzgórza Marzeń to adaptacja broadwayowskiego musicalu. Trwający ponad dwie godziny film, również zrealizowany w formie musicalu, opowiada o latynoskiej społeczności zamieszkującej jedną z dzielnic Nowego Jorku przy 181 ulicy. Film właśnie trafił do dystrybucji DVD i Blu-ray w dystrybucji Galapagos.

To historia młodych potomków imigrantów, którzy dorastają na przedmieściach Nowego Jorku. Fabuła skupia sie na losach Usnaviego, który pragnie wyruszyć na Dominikanę, lecz zmaga się z wątpliwościami, czy ta decyzja nie odbije się na jego relacjach z rodziną i przyjaciółmi, których zmuszony będzie zostawić.

Młodzieżowy melodramat ubrany jest w szaty musicalu: wszystkie dialogi są wyśpiewane, a na ekranie nie brakuje barwnych popisów tanecznych. Wielbiciele Step Up czy High School Musical będą mieli na czym zawiesić oko – choreografia i kostiumy robią wrażenie, a całość to po prostu dobra zabawa. Gorzej z fabułą, która uproszczona jesto do granic i raczej nie sili się na oryginalność.

In the Heights. Wzgórza Marzeń to opowieść o młodych ludziach, którzy zmagają się z kompleksami na temat swojego pochodzenia, o ludziach żyjących marzeniami aby wyrwać się dzielnicy i spełnić swoje ambicje. Wśród nich wyróżnia się właściciel lokalnego sklepiku, który naładowany pozytywną energią pociąga wszystkich za sobą.

Wydanie DVD zawiera liczącą 137 minut wersję filmu dostępną z polskim lektorem i dźwiękiem Dolby Digital 5.1 oraz oryginalną wersję dźwiękową z polskimi napisami. Płyta zawiera także jeden dodatek specjalny zatytułowany Paciencia y Fe: Wznieś Flagę – Casting do In The Heights: Wzgórza Marzeń. Dodatek ukazuje przygotowania do produkcji i podkreśla, jak dobrze wielopokoleniowa obsada bawiła się na planie. Więcej dodatków dostępnych jest w wydaniach Blu-ray.

In The Heights. Wzgórza Marzeń
Reżyseria: Jon M. Chu
Scenariusz: Quiara Alegria Hudes
Obsada: Anthony Ramos, Corey Hawkins, Leslie Grace, Melissa Barrera i inni
Rok produkcji: 2021
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 137min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: polski DD 5.1, angielski, czeski
Napisy: polskie, bułgarskie, rumuńskie, portugalskie, czeskie, węgierskie, arabskie, angielskie dla niesłyszących
Licencja: film do sprzedaży detalicznej z licencją do wypożyczania

Za materiał do recenzji dziękujemy dystrybutorowi Galapagos.

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.