Zapowiedź: „Zapomniany” Adriana Bednarka

27 października nakładem Wydawnictwa Zaczytani ukaże się książka Adriana Bednarka „Zapomniany”

Kiedy tracisz wolność, budzą się pierwotne instynkty. Do czego się posuniesz, żeby odzyskać skradzione życie?

Rok 2005. Patryk i Jędrek to dwóch osiemnastoletnich kolegów, którzy w wolne dni podróżują po Polsce i podają się za poszukiwaczy talentów z branży rozrywkowej. Zagadują młode, naiwne dziewczyny, a potem wykorzystują je seksualnie w wynajętych pokojach hotelowych w zamian za sesje zdjęciowe zwieńczone fikcyjnym kontraktem.

Swoje eskapady nazywają Łowami.

Kilka miesięcy po ostatnich Łowach Patryk budzi się w ciemnym lochu. Mijają tygodnie, miesiące, lata. Tracąc poczucie upływającego czasu, Patryk popada w obłęd. Nie wie, dlaczego został porwany, nie wie, czego chce od niego porywacz: milczący i skryty pod maską, który dostarcza mu żywność oraz rzeczy zapewniające przetrwanie na granicy wegetacji. W końcu przestaje do niego przychodzić, a Patryk zostaje skazany na powolną śmierć głodową. Gdy znajduje się na skraju wycieńczenia, w jego lochu nieoczekiwanie pojawiają się ludzie.

Po tym nagłym zwrocie, dalsze życie mężczyzny jest ciągłą próbą odgadnięcia, kto stał za porwaniem i jaki był jego powód. Musi również zmierzyć się z odnalezieniem w nowej rzeczywistości, wśród niegdyś bliskich mu osób.

 

Redakcja Administrator