Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Piotr Borlik. Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów – recenzja

Piotr Borlik powraca z kolejnym trzymającym w napięciu kryminałem. Autor brutalnej trylogii Białe Kłamstwa tym razem zaprasza swoich czytelników na spotkanie z kilkupokoleniową rodziną, w której tajemnicze morderstwo następcy seniora rodu związane jest z tajemnicą trzech rosnących opodal dębów.

Bohaterem jest Hubert Czarny. Były policjant, a obecnie prywatny detektyw. Jego główne zajęcie to uganianie się na niewiernymi żonami i zdradzającymi mężami. Gdy trafia się okazja na śledztwo z wyższej półki, z małymi oporami ale podejmuje się zadania. Jego zadaniem jest wyjaśnienie tajemniczej śmierci najstarszego z synów seniora rodu Potockich w ich własnej rezydencji. I choć nikomu z mieszkańców nie zależy na wyjaśnieniu enigmatycznego zgonu, Czarny podejmuje rzuconą mu rękawicę i wbrew całej rodzinie postanawia doprowadzić sprawę do końca.

Historia rodziny Potockich jest bardzo zagmatwana. Nawet główny bohater z trudem może połapać się w zażyłościach w niej panujących. Niekiedy nawet daje się nabrać na wypowiadane z największą szczerością kłamstwa poszczególnych członków rodziny. Mimo to jego żmudna praca doprowadza do rozwiązania tej zagadki, a dzięki temu czytelnik ma mnóstwo satysfakcji z lektury.
Autor buduje tu obraz bogatej, na pierwszy rzut oka szczęśliwej rodziny. Nic bardziej mylnego. Każdy z jej członków na coś za uszami. Nik tu nie jest do końca szczery. Kłamstwa są tu na porządku dziennym, a intrygi pomiędzy poszczególnymi osobami mają tylko na celu podniesienie swojego statusu kosztem drugiej osoby. W to wszystko wrzucony zostaje Hubert Czarny, który mimo wszelkich przeciwności będzie chciał doprowadzić tę sprawę do końca.

Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów to historia całkiem odmienna od poprzednich książek Piotra Borlika, a równocześnie miłe zaskoczenie. Historia fascynuje i wciąga bez reszty. Miejmy tylko nadzieję, że bohater jeszcze powróci, bo warto spędzić z nim i jego śledztwem te kilka godzin na lekturze.

Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów
Autorka: Piotr Borlik
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: kryminał
Data wydania: 24 sierpnia 2021

ZA EGZEMPLARZ DO RECENZJI DZIĘKUJEMY:

http://www.proszynski.pl/

 
 
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.