KsiążkiKsiążki nowości

„Interwencja informatyka” – charytatywna antologia z cyklu „Zapomniane Sny”

Ukazała się darmowa/charytatywna antologia opowiadań z projektu Zapomniane Sny, wydana pod tytułem „Interwencja informatyka”.

Ebook jest zbiorem 20 bardzo krótkich opowiadań, tematycznie obracających się wokół tytułowego tematu przewodniego (czasem mniej, czasem bardziej).

W skrócie:

– 20 opowiadań. Większość jest bardzo krótka, czasem to wręcz miniatury (tylko dwa teksty przekraczają barierę 1024 słów, prawie połowa jest poniżej 4096 znaków).

– Audiodeskrypcja okładki dla niewidomych, dołączona do wszystkich wersji pliku (PDF, mobi, ePub).

– W ebooku znajduje się audiodeskrypcja okładki dla osób niewidomych.

Ebook jest na licencji charityware. Można go pobrać za darmo, ale czytelnicy są proszeni o rozważenie dobrowolnego wsparcia jednej z kampanii prowadzonych przez fundację Sarigato (sarigato.org). A kampanie fundacja prowadzi dwie: projekt Hakersi (walka z cyfrowym wykluczeniem dzieci z uboższych rodzin) i akcję KarmimyPsiaki.pl (pomoc dla zwierząt schroniskowych). Od pobierających zależy, czy i które działanie wybiorą oraz jak duże będzie ich wsparcie.

Poszczególne tomy z serii promują różne organizacje, a wcześniejsze wydania można znaleźć na stronie Zapomnianych Snów.

Sam projekt NIE jest związany z wymienionymi NGO-sami – ale jako zespół wybierający teksty do antologii kibicujemy im i zachęcamy do zapoznania się z ich działalnością.

Redakcja Administrator