filmhotrecenzja filmu

Ciche Miejsce II – recenzja wydania DVD

Ciche Miejsce w reżyserii Johna Krasinskiego to jeden z niewielu horrorów w ostatnich latach, które potrafiły zarówno przerażać jak i emocjonować widza. Nic więc dziwnego, że reżyser zdecydował się kontynuować historię rodziny Abbottów, a film trafił do pełnej kinowej dystrybucji. Teraz produkcja ta za sprawą dystrybutora Filmostrada trafia do sprzedaży w Polsce na płytach DVD i Blu-ray.

Fabuła drugiej części rozpoczyna się bezpośrednio po wydarzeniach z finału pierwszej, choć Krasiński na wstępie serwuje nam retrospekcje związane z atakiem obcych na lokalne miasteczko. Po tym jak Lee Abbott ginie w obronie swojej rodziny, bohaterowie sami muszą stawić czoła grozie świata zewnętrznego. Wyruszają ze swojej kryjówki poszukując kolejnego bezpiecznego miejsca. Czy jednak obcy będą ich jedynym zmartwieniem?

Krasinski kolejny raz buduje rewelacyjny klimat lęku przed nieuniknionym. Przed seansem można było mieć obawy przed kierunkiem fabularnym, który ta historia obierze. Szybko jednak te obawy się rozmywają, choć sama fabuła nie jest mocno skomplikowana. Mimo to Krasinskiemu udało się kolejny raz stworzyć historię, która z jednej strony napawa lękiem, a z drugiej delikatnie rozbudowuje świat przedstawiony. Mimo to nadal jest to kameralna historia, która tylko lekko uchyla rąbka tajemnicy, dotyczącej tego co się wydarzyło na świecie. Tu jednak najważniejsze są losy Abbottów i ich nowego sprzymierzeńca.

Wydanie DVD, które trafiło do dystrybucji w Polsce, zawiera 93 minutową wersję filmu dostępną z polskim lektorem z dźwiękiem Dolby Digital 5.1 oraz wersję oryginalną w polskimi napisami. Na płycie dostępne są również materiały dodatkowe, ale tylko w wersji oryginalnej z polskimi napisami. Wśród nich dostajemy Dziennik reżysera Johna Krasinskiego oraz Wykrywalne zakłócenia: Efekty wizualne i sztuka dźwięku. Całośc zapakowana jest w klasyczne pudełko z dodatkowym papierowym opakowaniem.

Ciche Miejsce II to świetna kontynuacja, która utrzymuje jakość pierwszej części. Śmiało można te dwa filmy potraktować jako całość, która serwuje widzom, kawał przyzwoitej rozrywki na wysokim poziomie. Mimo że forma ulega lekkiej modyfikacji, to można ją uznać za konieczną. Widzimy rozwój bohaterów, więc i ich działania muszą ulegać rozwojowi. Śmiało można powiedzeć, że to jest swojego rodzaju dojrzewanie filmu wraz z bohaterami.

Ciche Miejsce 2
Reżyseria: John Krasinski
Scenariusz: John Krasinski
Obsada: John Krasinski, Emily Blunt, Millicent Simmonds, Cillian Murphy, Noah Jupe, Djimon Hounsou
Rok produkcji: 2021
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 93 min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: DD 5.1 polski, angielski, czeski, węgierski, rosyjski
Napisy: polskie, angielskie, czeskie, greckie, węgierskie, portugalskie, rumuńskie, rosyjskie
Obraz: 16×9 Full Frame 1.78:1
Licencja: film do sprzedaży detalicznej bez licencji do wypożyczania

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH FILMÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.