KsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź: Maciej Szymczak “Ostatni berserk”

Nakładem Wydawnictwa IX ukaże się powieść Macieja Szymczaka Ostatni berserk. To mroczna opowieść fantasy osadzona w średniowiecznej Skandynawii. Po upadku pogańskiej rebelii Swena Blota berserkowie stają się wyjętymi spod prawa banitami. Ścigani przez nowe chrześcijańskie prawo kończą życie pod katowskim toporem. Stary Gauko, ostatni z elitarnych wojowników, który przez wiele lat ukrywał się na górskim pustkowiu, napotyka pewnego dnia w lesie na wpół żywego młodzieńca. Tchnięty wewnętrzna intuicją postanawia go uratować. Człowiekiem tym okazuje się zbiegły z książęcego grodu niewolnik, będący pochodzącym z dalekich krain Słowianinem. Losy młodego uciekiniera i starego berserka splatają się ze sobą. Czy Słowianin posiądzie magiczną moc i stanie się niedźwiedziem Odyna? Czy uda mu się dokonać zemsty na swoich prześladowcach? Całą historię poznacie, sięgając po debiutancką powieść Macieja Szymczaka.

Maciej Szymczak

Rocznik 1980
Z wykształcenia filozof, z zawodu agent turystyczny. Z zamiłowania pisarz, autor przede wszystkim opowiadań z gatunku horroru. Jego teksty publikowane były pierwotnie na portalach: Kostnica, Horror Online, Arena Horror. Dwukrotny laureat konkursu literackiego zorganizowanego przez wspomniany Horror Online. Kolejne opowiadania ukazały się m.in. w antologiach:  Szlakiem Odmieńców (2014), Lustra Zbrodni (2015), Krew Zapomnianych Bogów (pomysłodawca pierwszej polskiej antologii słowiańskiej grozy i współautor – 2016 ), Krwawnik 2 (2016), Siedem Dusz ( 2016), Słowiańskie koszmary (2017), Tabu (2017) Narratorem śmierć (2018), Po drugiej stronie lustra (2018), Kochankowie Niedoskonali (2020), Obscura 2 (2021) i Żertwa (2021). W 2018 roku wydał debiutancki zbiór opowiadań Sinobrody i inne opowiadania.

Miłośnik natury, zwolennik religii naturalnych, wolnomyśliciel poszukujący odpowiedzi na nurtujące pytania. Jego wielką pasją są podróże, zarówno te bliskie jak i dalekie. Uwielbia średniowieczne zamki, twierdze, XVIII wieczne opuszczone pałace; zafascynowany starożytnymi konstrukcjami, szczególnie dolmenami, kurhanami i kręgami kamiennymi (odkrywca jednego z nich w Wielkopolsce). Chętnie odwiedza dawne miejsca kultu: święte góry, wzgórza, źródła skąd czerpie pozytywną inspirację. Prywatnie mąż oraz ojciec dwojga wspaniałych dzieci.

Redakcja Administrator