KsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź: „Czas wilka. Powojenne losy Niemców”

We wrześniu nakładem Wydawnictwa Poznańskiego ukaże się książka „Czas wilka. Powojenne losy Niemców” (w tłumaczeniu Arkadiusza Żychlińskiego), za którą Harald Jähner otrzymał prestiżową Nagrodę Targów Książki w Lipsku w 2019 roku.

„Czas wilka” to opowieść o krajobrazie wszechobecnych ruin, o masowych migracjach ludności, o silnych afektach i emocjach. O kształtowaniu nowej gospodarki rynkowej w cieniu grabieży i czarnego rynku, o generacji garbusa. Ale też o systematycznym wypieraniu prawdy o Zagładzie.

To barwna historia pierwszej powojennej dekady pokonanych Niemiec, która położyła podwaliny pod niemiecki rozwój gospodarczy, „cudu, że się udało”.

Harald Jahner – Urodzony 1 stycznia 1953 niemiecki dziennikarz i pisarz, studiował literaturę, historię i historię sztuki we Fryburgu, a doktorat ukończył w Berlinie. Przez wiele lat pracował jako niezależny dziennikarz i krytyk literacki dla Frankfurter Allgemeine Zeitung, następnie redaktor w Berliner Zeitung. Obecnie pełni funkcję honorowego profesora dziennikarstwa na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Berlinie. W 2019 roku zdobył nagrodę Targów Książki w Lipsku za „Czas wilka”.

 

Redakcja Administrator