filmnews film

Michael Keaton o powrocie do ról Batmana i Vulture’a

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Michael Keaton opowiedział o swoim powrocie do ról Vulture’a i Batmana. Nie były one oficjalnie potwierdzone, choć wiadomo było, że aktor znalazł się w obsadzie Morbiusa oraz był widziany na planie The Flash.

W pierwszym z tych filmów Keaton powtórzy rolę, którą zagrał w Spider-Man Homecoming Disneya. To o tyle ciekawe, że Morbius jest filmem Sony i ma tworzyć inne uniwersum. We wspomnianym wywiadzie Keaton przyznał, że nie ma pojęcia, w jaki sposób te dwa uniwersa będą się łączyć. Chociaż twórcy próbowali mu wyjaśnić założenia filmowego wszechświata, on przyznał że zupełnie nie rozumiał, o czym do niego mówili. Najważniejsze było dla niego, że zna swoją postać.

Nieco więcej do powiedzenia Keaton miał na temat Batmana. Przyznał, że uwielbia scenariusz The Flash, ale musiał przeczytać go kilka razy, żeby zrozumieć w jaki sposób jego bohater z filmów Burtona miałby się znaleźć w tej produkcji. Aktor wspomniał także, że nawet jeśli sam do końca nie rozumie fenomenu swojej postaci, to bardzo szanuje to, co oznacza ona dla fanów i jak kultowa stała się na przestrzeni lat.

Redakcja Administrator