KsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź książki „Z dala od świateł” Tany French

Już 30 czerwca trafi do księgarń  najnowsza powieść irlandzkiej mistrzyni thrillera, Tany French, zatytułowana „Z DALA OD ŚWIATEŁ”.

Dziennik „Washington Post” nazwał ją najważniejszą i najbardziej interesującą autorką kryminałów ostatniego dziesięciolecia, „Daily Mail” – jedną z najbardziej fascynujących współczesnych pisarek. „Kirkus Review” ochrzcił ją mistrzynią zagadki kryminalnej, a „People” ostrzega, że od jej książek nie można się oderwać – i pod żadnym pozorem nie należy próbować! Według magazynu „New Yorker” Tana French wzbudza w swoich czytelnikach kultowe oddanie. Stephen King nazywa jej prozę „olśniewającą”, a Gillian Flynn „absolutnie hipnotyzującą”. Ian Rankin zapewnia, że ta autorka „nigdy nie zawodzi”, a Sophie Hannah zazdrości jej fenomenalnej umiejętności budowania napięcia. Na długiej liście jej fanów są też Harlan Coben i Kate Mosse, a także surowi recenzenci z największych światowych mediów, m.in. „New York Timesa”, „Los Angeles Timesa”, „Chicago Tribune”, „The Wall Street Journal”, „Guardiana” i „Vogue’a”. Pierwsza dama irlandzkiego kryminału, Tana French, powraca z nową porywającą książką, która wywróci Wasze wyobrażenia o powieści kryminalnej do góry nogami!

Cal Hooper, były detektyw policji z Chicago, osiedla się na irlandzkiej wsi. Zmęczony obracaniem się w środowisku przestępców, spodziewa się znaleźć tu spokój i poświęcić się wyłącznie remontowi domu i obcowaniu z przyrodą.

Kiedy jednak miejscowy dzieciak prosi go o pomoc w odnalezieniu brata, Cal przekonuje się, że nie uda mu się uciec od tego, czym zajmował się w przeszłości – raz policjant, zawsze policjant.

Musi sięgnąć po swoje stare metody, by przebić się przez gąszcz działań, motywów i wzajemnych relacji mieszkańców okolicy. Każdy z nich coś ukrywa, a wielu wolałoby, żeby przybysz z Ameryki zrezygnował ze swojego dochodzenia. I dają mu to odczuć w mniej lub bardziej brutalny sposób.

Cal powinien się bać, tylko że nie wie, czego ani kogo. A twarde konkrety chowają się wśród meandrów mglistych historii.

Tana French – urodziła się w USA; wychowywała się w Irlandii, Malawi i we Włoszech. W jej żyłach płynie krew rosyjska, irlandzka i włoska. Dorosłe życie związała z Dublinem, gdzie ukończyła teatrologię oraz studia aktorskie w Trinity College i gdzie pracowała dla teatru, filmu i telewizji, zanim… została autorką bestsellerowych thrillerów.

Sześć porywających powieści o detektywach z dublińskiego wydziału zabójstw, które sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym 5 milionów egzemplarzy, obsypano deszczem prestiżowych nagród. Zdążyć przed zmrokiem (nagrody Edgara Allana Poe, Anthony, Macavity oraz Barry za debiut powieściowy), Lustrzane odbicie, Bez śladu (nagroda Irish Crime Fiction), Kolonia (nagroda „Los Angeles Times” w kategorii thrillera), Ściana sekretów i Ostatni intruz uczyniły z niej autorkę cenioną przez krytyków, uwielbianą przez czytelników i rozpoznawaną na całym świecie.

Redakcja Administrator