filmrecenzja filmu

Scooby-Doo! i Legenda Miecza – recenzja wydania DVD

Scooby-Doo powraca w kolejnym filmie pełnometrażowym pt. Legenda Miecza. Przezabawny dog niemiecki, który bawi nie tylko dzieci, ale i ich rodziców już od 1969 roku ponownie zapewnia kawał niesamowitej rozrywki na wysokim poziomie. Film dostępny jest za sprawą Galapagos Films na płycie DVD.

Tym razem Scooby-Doo i jego przyjaciele, czyli Fred, Daphne, Velma i oczywiście kudłaty Kudłaty jadą do Anglii, gdzie wplątują się w kolejną niesamowitą i tajemniczą historię. Nie tylko będą musieli powstrzymać złą czarownicę Morganę, przed przejęciem władzy w Camelocie, ale i wydostać się z arturiańskich czasów do współczesności. Bohaterowie będą musieli stawić czoła nowej tajemnicy, rycerzom okrągłego stołu, strasznej czarownicy, czarnemu rycerzowi, ale i okrutnemu smokowi. Czy wyjdą z tej opresji cało? Tego dowiecie się z seansu

Wydanie DVD oprócz animowanego filmu o przygodach najzabawniejszych detektywów na świecie Camelotu, zawiera również trzy kreskówki, związane tematycznie z filmem przewodnim, Dostajemy więc Scared a lot in Camelot, What a night for a Knight oraz Hassle in the castle. Niestety kreskówki są w oryginale tylko z napisami, co jednak nie przeszkadza dobrze się bawić oglądając je, a może być jedynie problemem dla najmłodszych widzów. Główny film jest jednak z dubbingiem bardzo sprawnie zrealizowanym. Do tego oczywiście dostajemy klasycznie napisy do wyboru.

Scooby-Doo! i Legenda Miecza to kolejna niesamowita przygoda ze świata Scooby-Doo zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Fantastyczna rozrywka z bohaterami, którzy bawią już kolejne pokolenie widzów. Przygody najzabawniejszych detektywów za każdym razem mają swój nietypowy urok, który każdego przyciągnie do telewizora. Nie ma więc na co czekać, wskakujcie do Wehikułu Czasu i wraz z bohaterami ruszajcie rozwiązywać zagadkę zamku Camelot i uwięzionego w kamieniu Excalibura.

Scooby-Doo! i Legenda Miecza
Głosy: Frank Welker, Grey Griffin, Matthew Lillard, Kate Micucci, Jason Isaacs, Nick Frost
Dubbing: Ryszard Olesiński (Scooby), Jacek Bończyk (Kudłaty), Beata Jankowska-Tzimas (Daphne), Jacek Kopczyński (Fred) i Agata Gawrońska-Bauman (Velma)
Dystrybutor: Galapagos Films
Rok produkcji: 2020
Czas trwania: 73 min.
Dźwięk: Dolby Digital: angielski 5.1, polski dubbing 2.0, francuski 2.0., szwedzki
Napisy: polskie i inne
Wersja dla niesłyszących: język angielski
Licencja: płyta do sprzedaży detalicznej i wypożyczania

Za materiał do recenzji dziękujemy dystrybutorowi Galapagos.

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.