komiksrecenzja komiks

W Tajemniczym Ciemnym Lesie – recenzja komiksu

W Tajemniczym Ciemnym Lesie to kolejna propozycja dla dzieci od Kultury Gniewu. Autorem jest Vincent Paronnaud –  znany jako Winshluss. Jest on twórcą komiksowej wersji Pinokia, ale i reżyserem adaptacji Persepolis. W swojej kolejnej historii zabiera najmłodszych czytelników w fantastyczną i niebezpieczną zarazem podróż po tajemniczym, mrocznym i pełnym niespodzianek lesie.

Bohaterem jest mały choć rezolutny chłopczyk o imieniu Angelo. Pasjonuje go zoologia, a być może zwykła dziecięca ciekawość świata. Tak czy inaczej, rodzina, a w głównej mierze starsze rodzeństwo, naśmiewają się z małego kujona. W tym czasie rodzina dostaje informację, że babcia jest ciężko chora i umierająca. Wszyscy więc wyruszają w podróż do babci. Niestety w całym zamieszaniu i roztargnieniu nikt nie zauważa, że mały Angelo został na parkingu podczas jednej z przerw w podróży. W tym momencie zaczyna się wielka przygoda, której doświadczy spragniony wiedzy Angelo.

Początkowo przerażony chłopiec postanawia sam odnaleźć drogę do babci. Rusza więc w podróż, mimo że jest przepełniony lękiem i strachem. Wewnętrzna chęć poznania nieznanego bierze górę. Jednak to co go spotyka po drodze przechodzi najśmielsze oczekiwania, zarówno jego jak i czytelników. Niesamowita i fantazyjna przygoda pełna jest tajemnic, niebezpieczeństw, a w jej trakcie można spotkać wielu oddanych przyjaciół.

W Tajemniczym Ciemnym Lesie to historia krótka, ale i treściwa. Potrafi przerazić, bawić ale i uczyć. Pokazuje drogę, która sprawia, że młodzi czytelnicy będą otwarci na przygodę, naukę i przyjaźń. Jednak sama historia to tylko połowa, którą uzupełniają rewelacyjne obrazy, ukazane w mocno ekspresyjny sposób. Autor nawet przez moment nie ulega sztampie i nie pozwala się zaszufladkować. Obrazy i kolory rozlewają się po całych stronach, dając naprawdę niesamowity efekt i nie pozwalając się oderwać od tej krótkiej, ale fantastycznej historii.

W Tajemniczym Ciemnym Lesie
Autor: Winshluss
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Gatunek: powieść graficzna
Data wydania: kwiecień 2021

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Kultura Gniewu
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.