Kryminalna KulturacjaKsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź thrillera „W zamknięciu”

10 marca nakładem wydawnictwa Muza ukaże się niepokojący thriller psychologiczny zatytułowany „W zamknięciu”. Intrygująca główna bohaterka to bez wątpienia jeden z najmocniejszych punktów debiutu Kate Simants. W kreacji cierpiącej na dysocjacyjne zaburzenie tożsamości dziewiętnastolatki wyraźnie widać inspirację kultową postacią doktora Jekylla z popularnej noweli Roberta Louisa Stevensona.
Skrzętnie skrywane sekrety, przerażające zachowania z pogranicza opętania, transu i histerii oraz wstrząsający obraz destrukcyjnej siły miłości. Kate Simants, była dziennikarka śledcza, stworzyła powieść na miarę najlepszych reprezentantów gatunku. Jej książka zachwyci miłośników misternie skonstruowanych dreszczowców z silnie rozbudowanym wątkiem psychologicznym. „W zamknięciu” trzyma w napięciu i mrozi krew w żyłach, a ponadto zaskakuje zwrotami akcji i nieoczekiwanym rozwiązaniem. 

Ellie Power sprawia wrażenie zwykłej dziewiętnastolatki – mieszka z matką, z którą łączą ją dobre relacje, spotyka się z odpowiedzialnym, kochającym chłopakiem i ma przed sobą przyszłość rysującą się w jasnych barwach. Ale to idealne życie to tylko pozory.

Spokojna i sympatyczna dziewczyna pod osłoną nocy przemienia się w potwora. Wpada w furię, staje się agresywna i nieprzewidywalna. Christine, matka Ellie, przez lata wypracowała skuteczny, choć przerażający sposób panowania nad emocjami córki. Co wieczór zamyka na klucz drzwi od jej sypialni. Z troski o nią i ze strachu o siebie. Dla bezpieczeństwa ich obu.

Pewnego ranka Ellie budzi się przerażona. Zamek wyłamany od środka, ubłocone ubrania wciśnięte w kąt pokoju, ślady po drucie na skórze i rozmazana wizja ostatnich kilku godzin. Dziewczyna wie, że minionej nocy musiało się wydarzyć coś bardzo złego. Po raz kolejny.  nRosnący niepokój potęguje fakt, że chłopak Ellie, Matt, zniknął bez śladu… Koszmar sprzed lat powraca ze zdwojoną siłą.

„W zamknięciu” to porywający thriller psychologiczny, który choć jest debiutem, to wcale nie nosi jego znamion. Kate Simants stworzyła powieść na miarę najlepszych nreprezentantów gatunku. Jej książka zachwyci miłośników misternie skonstruowanych dreszczowców z silnie rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Intrygująca główna nbohaterka to bez wątpienia jeden z najmocniejszych punktów debiutu Simants. W kreacji cierpiącej na dysocjacyjne zaburzenie tożsamości dziewiętnastolatki wyraźnie widać ninspirację kultową postacią doktora Jekylla z popularnej noweli Roberta Louisa Stevensona.

Redakcja Administrator