Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Dagmara Andryka. Tajemnice Mille – recenzja

Tajemnice Mille Dagmary Andryki to trzeci tom cyklu o przygodach dziennikarki śledczej Marty Witeckiej. Akcja zaczyna się niedługo po wydarzeniach znanych z ostatniej odsłony. Książka napisana przez Witecką odnosi spory sukces. Znany producent przymierza się nawet do jej ekranizacji. Oczywiście reportaż przyczynił się również do ogromnego zainteresowania samym tytułowym miasteczkiem. Mieszkańcy nie spodziewali się takiej popularności.

Niestety wraz z zamieszaniem wokół Mille na jaw zaczynają wychodzić kolejne tajemnice, które wielu mieszkańców wolałoby pozostawić w ukryciu. Pewnego dnia znaleziona zostaje martwa, nieidentyfikowana kobietę w czerwieni. Miasteczko Mille znów jest na ustach całej Polski. W mieście jest oczywiście Marta Witecka oraz autorka scenariusza, która chce skonsultować soją pracę z Witecką. Mieszkańcy stają się podejrzanymi i wszyscy mają motyw. Do rozwiązania tajemnicy jednak droga daleka, a atmosfera w miasteczku coraz bardziej się zagęszcza, prowadząc do wielu nieporozumień.

Andryka po raz kolejny serwuje swoim czytelnikom kawał dobrej i przyzwoitej kryminalnej intrygi, która nakreślona zostaje mnóstwem tajemnic, atmosferą małomiasteczkowej społeczności i ciężkim klimatem wiszącej w powietrzu zbrodni.
Poza samą intrygą najmocniej zarysowana zostaje ta małomiasteczkowa atmosfera. Autorka kreśli losy ludzi, którzy od zawsze unikali obcych i odnosili do do nich z niechęcią, a swoich tajemnic strzegli jak oka w głowie. Teraz miasteczko wraz z mieszkańcami jest w centrum zainteresowań wielu. Niestety kończy się to tragicznie, bo mieszkańcy rozdarci są pomiędzy pilnowaniem własnego nosa, a korzystaniem ze sławy jaką przyniosła książka Witeckiej.

Tajemnice Mille stanowią ciekawe połączenie thrillera i kryminału, umiejętnie wykorzystujące popularne obecnie motywy i schematy. Mowa o wciągającej i dobrze poprowadzonej intrydze, tajemnicach lokalnej społeczności i oczywiście morderstwie. Dzięki dobrze poprowadzonej narracji czytelnikowi łatwo zaangażować się w historię, a sama intryga sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury, dopóki nie odkryjemy wszystkich tajemnic Mille.

Tajemnice Mille
Autorka: Dagmara Andryka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: thriller, kryminał
Data wydania: 23 października 2018

 

ZA EGZEMPLARZ DO RECENZJI DZIĘKUJEMY:

http://www.proszynski.pl/
 
 
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.